"Życie mi przeleciało przed oczami". Chwile grozy Świątek na korcie

Iga Świątek nie miała łatwej przeprawy w swoim pierwszym spotkaniu w imprezie San Diego Open. Polka wygrała z Chinką w trzech setach, na dodatek w trakcie meczu zanotowała groźny upadek. Jedna z fanek tak na niego zareagowała.

KW
upadek Igi Świątek YouTube / WTA / Na zdjęciu: upadek Igi Świątek
Do niebezpiecznej sytuacji doszło na początku drugiego seta. Iga Świątek mogła przełamać rywalkę, bo wypracowała dwa break pointy. Cztery z rzędu punkty zdobyła jednak Chinka Qinwen Zheng, która wyszła z opresji.

Gdyby tego było mało, to 21-letnia Polka poślizgnęła się i upadła na kort. Całe szczęście, że nie odniosła kontuzji, choć cała sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie.

Internauci błyskawicznie zareagowali na upadek liderki światowego rankingu. Jedna z fanek napisała wprost: "życie mi przeleciało przed oczami".

Swój głos w tym temacie zabrali też komentatorzy stacji "Canal+Sport".

- Mamy nadzieję, że nic się nie stało, ale to jest kolejny raz, kiedy Polka poślizgnęła się na korcie - mówili.

Liderka rankingu WTA w trzech setach pokonała Chinkę Qinwen Zheng 6:4, 4:6, 6:1. Dzięki temu 21-letnia tenisistka awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z jedną z faworytek gospodarzy, Coco Gauff.

Ten pojedynek zapowiada się niezwykle interesująco, dlatego organizatorzy zaplanowali go w piątkowej sesji wieczornej. Świątek i Gauff wyjdą zatem na kort centralny o godz. 2:30 naszego czasu w sobotę. Kibiców czeka więc nocne wstawanie.

Zobacz upadek Świątek (od 1:30):

Czy Iga Świątek wygra turniej w San Diego?