Magdalena Fręch po raz drugi w tym roku w Guadalajarze. Niełatwa przeprawa w eliminacjach

Magdalena Fręch jako jedyna polska tenisistka wystartowała w dwustopniowych eliminacjach do zawodów WTA 1000 na kortach twardych w Guadalajarze. Łodzianka nie bez problemu wygrała w sobotę pierwszy pojedynek.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Pod koniec lutego Magdalena Fręch (WTA 124) po raz pierwszy w tym roku zawitała do Guadalajary i w ramach turnieju WTA 250 wygrała jeden pojedynek. Minęło osiem miesięcy, a nasza tenisistka po raz drugi w obecnym sezonie przyleciała do Meksyku. Tym razem zgłosiła się do dwustopniowych kwalifikacji do zawodów rangi WTA 1000.

W sobotę Frech postawiła pierwszy krok w kierunku awansu do głównej drabinki. Przeciwniczką łodzianki była notowana na 445. pozycji w rankingu WTA Anna Danilina. Kazaszka większe sukcesy osiąga w deblu (jest aktualnie 21. deblistką globu) i było to widać na korcie, bowiem często po serwisie starała się chodzić do siatki.

Mimo dużej różnicy w rankingu Danilina okazała się wymagającą przeciwniczką. Najwięcej działo się w pierwszym secie, w którym doszło aż do siedmiu przełamań. Kazaszka podawała nawet po zwycięstwo w premierowej odsłonie. Ostatecznie jednak trzy ostatnie gemy seta padły łupem Polki, która zamknęła tę część spotkania wynikiem 7:5.

Drugą partię Fręch rozpoczęła od wygrania trzech gemów z rzędu, ale Danilina odrobiła stratę breaka. Nasza tenisistka postarała się jednak przy stanie 3:2 o kolejne przełamanie, a następnie nie bez problemu utrzymała własne podanie. Kazaszka walczyła do samego końca. Wygrała swój serwis i była o krok od wywalczenia break pointów powrotnych. Polka zdobyła jednak cztery punkty z rzędu i zamknęła pojedynek asem przy pierwszej piłce meczowej.

Po godzinie i 27 minutach Fręch wygrała ostatecznie 7:5, 6:3. W całym meczu zdobyła o 10 punktów więcej od rywalki (75-65) i okazała się lepsza o dwa przełamania (6-4). Polka osiągnęła jednak cel i jest o krok od awansu do turnieju głównego ważnej imprezy Guadalajara Open Akron. W niedzielnym pojedynku przeciwniczką 24-latki z Łodzi będzie Amerykanka Danielle Lao (WTA 214).

Guadalajara Open Akron, Guadalajara (Meksyk)