"Magdaleno, jak?!". Cudowne zagranie Polki

Magdalena Fręch stoczyła niesamowitą batalię z Danielle Collins w Pucharze Billie Jean King w Glasgow. Jedna z akcji w wykonaniu Polki zachwyciła obserwatorów.

Piotr Bobakowski
Magdalena Fręch w meczu BJK Cup z Danielle Collins Twitter / twitter.com/BJKCup / Magdalena Fręch w meczu BJK Cup z Danielle Collins
W środę polskie tenisistki, niestety bez Igi Świątek, przystąpiły do rywalizacji w Pucharze Billie Jean King. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych były Amerykanki (więcej TUTAJ).

W grze nr 1 Magdalena Fręch zmierzyła się z Danielle Collins, finalistką wielkoszlemowego Australian Open 2022. Emocjonujący pojedynek trwał dwie godziny i dziewięć minut. Zwycięsko z niego wyszła Collins, która pokonała reprezentantkę Polski w trzech setach 6:4, 3:6, 7:6(2).

Na twitterowym profilu turnieju w Glasgow zamieszczono wideo z trzeciego seta amerykańsko-polskiej batalii na korcie (patrz poniżej). Na filmie widzimy, jak Fręch dobiega do skrótu rywalki tuż za siatkę i odpowiada zwycięskim zagraniem w linię.

"Magdaleno Fręch, jak?! Poziom tego meczu w tej chwili" - skwitowano akcję naszej tenisistki na TT Pucharu Billie Jean King.