Relacje na żywo
  • wszystkie
  • MŚ 2022
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jest decyzja! PZT będzie wyjaśniać aferę obyczajową z byłym prezesem

Polski tenis znów znalazł się na ustach całego świata. Tym razem jednak nie chodzi o wyniki sportowe, a o wielki skandal związany z Mirosławem Skrzypczyńskim. PZT powołał specjalną komisję, która ma wyjaśnić sprawę byłego prezesa związku.

Artur Babicz
Artur Babicz
Mirosław Skrzypczyński Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Mirosław Skrzypczyński
W ostatnich tygodniach wokół Polskiego Związku Tenisowego rozpętało się prawdziwe piekło. Reportaż dziennikarzy Onetu nt. Mirosława Skrzypczyńskiego mocno obciążał byłego już prezesa PZT. W pojawiających się artykułach można było przeczytać, że przez lata miał stosować przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojej rodziny.

To jednak nie wszystko. Miał on również molestować zawodniczki Energetyka Gryfino, które trenował na początku lat 90. Na szczere wyznanie zdecydowała się Katarzyna Kotula, która opowiedziała o dramacie, który przeżyła trzydzieści lat temu.

Rezygnacja Skrzypczyńskiego

Seria artykułów przedstawiająca przeszłość Mirosława Skrzypczyńskiego spowodowała, że ten złożył rezygnację podczas czwartkowego (24 listopada) posiedzenia PZT. Nowym prezesem został dotychczasowy wiceprezes - Dariusz Łukaszewski.

ZOBACZ WIDEO: Hit sieci. Siedział na trybunach, wziął piłkę i zrobił to

Według informacji podanych przez Onet, to nie kończy wpływów Skrzypczyńskiego na rządu PZT. Ma on nadal był członkiem zarządu, który ma realny wpływ na działanie związku.

Powołana specjalna komisja

Po posiedzeniu PZT wystosowano również specjalne oświadczenie, które podsumowuje decyzje podjęte podczas obrad. Można z niego wyczytać, iż powołano specjalną komisję, która zajmie się wyjaśnieniem afery obyczajowej związanej z Mirosławem Skrzypczyńskim. Według przekazanych informacji, w składzie tej grupy będą mogły się znaleźć jedynie kobiety.

"(...) pragniemy poinformować, że Zarząd na dzisiejszym posiedzeniu podjął również uchwałę o powołaniu zewnętrznej, niezależnej od Zarządu i pozostałych organów Związku, trzyosobowej komisji, której zadaniem będzie zbadanie wszelkich okoliczności dotyczących spraw związanych z osobą Pana Mirosława Skrzypczyńskiego, które były przedmiotem ostatnich artykułów prasowych, wywiadów i doniesień medialnych. Komisja składać się będzie z członków o nieposzlakowanej opinii, a osoby wchodzące w jej skład będą z poza struktur PZT oraz wojewódzkich związków. Komisja składać się będzie z Kobiet" - napisano w oświadczeniu.

Na ten moment nie wiadomo kto miałby zasiadać w zapowiadanej komisji. Jej skład ma zostać przedstawiony do środy, 30 listopada. Co więcej, powołana grupa ma mieć zakres działań podobny do komisji śledczych, czyli jej przedstawiciele będą mogli żądać składania wyjaśnień, przesłuchiwać świadków oraz poszkodowanych czy analizować dokumenty. Na podstawie tych działań, w ciągu pół roku, ma zostać sporządzany specjalny raport.

Zobacz także: Sukces 16-letniej Polki
Zobacz także: Ważne słowa Huberta Hurkacza

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×