Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Szczera odpowiedź ministra sportu. To dlatego nie mógł odwołać prezesa PZT

Mirosław Skrzypczyński nie jest już członkiem zarządu Polskiego Związku Tenisa. O to, by złożył rezygnację apelował minister sportu Kamil Bortniczuk. W rozmowie z PAP wytłumaczył, dlaczego sam nie mógł odwołać działacza.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kamil Bortniczuk PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Kamil Bortniczuk
Najpierw Mirosław Skrzypczyński zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Związku Tenisa, ale nadal zasiadał w zarządzie. Tak było tylko przez kilka dni. We wtorek działacz oficjalnie poinformował o rezygnacji. Tym samym Skrzypczyński nie pełni już żadnych funkcji w związku.

Wcześniej byłego prezesa do rezygnacji z zajmowanych funkcji wezwał minister sportu Kamil Bortniczuk. Okazuje się, że zgodnie z przepisami prawa, było to jedyne, co mógł w tej sytuacji zrobić.

- Nie mam narzędzi, by zawiesić pojedynczych członków czy całe zarządy związków sportowych - powiedział Bortniczuk, a cytuje go PAP. Minister sportu zdaje sobie jednak sprawę, że w takich sytuacjach opinia publiczna oczekuje, że podejmie on jakieś kroki.

Już wkrótce ma się to jednak zmienić. - Już w środę przedstawimy założenia zmiany w ustawie, które zwiększą kompetencje nadzorcze ministra sportu. Nie ma mojej zgody na takie zachowania, a zarzuty, że rzekomo chcę bronić byłego prezesa PZT są dla mnie obraźliwe - powiedział nam Bortniczuk (więcej TUTAJ).

Skrzypczyński 24 listopada zrezygnował z funkcji prezesa PZT po publikacji Onetu, z której wynikało, że w przeszłości miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków swojej rodziny, a także zawodniczek, które trenował. Działacz do dziś pozostawał jednak w zarządzie PZT.

Czytaj także:
Jest decyzja! Skrzypczyński odchodzi z zarządu PZT
Kosztowna przegrana Daniela Michalskiego. Koniec marzeń o Australian Open?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Świątek już znudziło się odpoczywanie


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×