Rozstawieni nie zawiedli. Znamy finalistów w Rijadzie

Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał Stana Wawrinkę w półfinale rozgrywanego na korcie twardym pokazowego turnieju w Rijadzie. W finale Rosjanin zmierzy się z Taylorem Fritzem, który wygrał z Cameronem Norrie'em.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Pierwszy dzień pokazowego turnieju w Rijadzie przyniósł niespodzianki. Z kolei piątek, kiedy były rozgrywane półfinały singla, przebiegł zgodnie z oczekiwaniami i zwycięstwa odnieśli faworyci.

W pierwszym półfinale Danił Miedwiediew po 80 minutach rywalizacji pokonał Stana Wawrinkę. Rozstawiony z numerem drugim Rosjanin skuteczniej serwował i grał z głębi kortu, wykorzystał także trzy z siedmiu szans na przełamanie i pokonał Szwajcara 6:4, 6:4.

Drugi piątkowy mecz, starcie Taylora Fritza z Cameronem Norrie'em, był bardziej emocjonujący, a jego losy rozstrzygnęły się w samej końcówce. Ostatecznie oznaczony numerem czwartym Amerykanin przechylił szalę na swoją stronę i zwyciężył 7:6(4), 4:6, 10-6.

Finał pomiędzy Miedwiediewem a Fritzem odbędzie się w sobotę. Początek o godz. 18:00 czasu polskiego.

Diriyah Tennis Cup, Rijad (Arabia Saudyjska)