Hubert Hurkacz zamienił singla na debla. Prestiżowe zwycięstwo Polaka w Rijadzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Christian Bruna / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
PAP/EPA / Christian Bruna / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

Po porażce w singlu Hubert Hurkacz kontynuuje rywalizację w pokazowym turnieju w Rijadzie w deblu. W piątek Polak i partnerujący mu Dominic Stricker w dwóch setach pokonali Nicka Kyrgiosa i Stefanosa Tsitsipasa.

Pokazowy turniej w Rijadzie ma nietypową formułę. Ośmiu spośród 12 zawodników, którzy nie doszli do półfinałów w singlu, kontynuują rywalizację, ale w deblu. W tym gronie znalazł się Hubert Hurkacz, który w ćwierćfinale przegrał z Taylorem Fritzem.

Hurkacz stworzył duet z Dominikiem Strickerem, którego wyeliminował w I rundzie. W piątek Polak i Szwajcar zmierzyli się z parą Nick Kyrgios / Stefanos Tsitsipas i po emocjonującym spotkaniu zwyciężyli 7:6(3), 7:6(3).

Mecz od początku do końca był niesamowicie wyrównany. Obie pary znakomicie spisywały się przy własnych podaniach i losu setów rozstrzygały się w tie breakach. W nich więcej zimnej krwi zachowali Hurkacz i Stricker, w efekcie odnieśli prestiżowe zwycięstwo.

W sobotę, w "finale" debla, Hurkacz i Stricker zagrają z Matteo Berrettinim i Andriejem Rublowem. Włosko-rosyjski duet w piątek wygrał 6:3, 7:6(3) z Dominikiem Thiemem i Alexandrem Zverevem.

Diriyah Tennis Cup, Rijad (Arabia Saudyjska) Turniej pokazowy, kort twardy

I runda gry podwójnej:

Hubert Hurkacz (Polska) / Dominic Stricker (Szwajcaria) - Nick Kyrgios (Australia) / Stefanos Tsitsipas (Grecja) 7:6(3), 7:6(3) Matteo Berrettini (Włochy) / Andriej Rublow (Rosja) - Dominic Thiem (Austria) / Alexander Zverev (Niemcy) 6:3, 7:6(3)

To może być potężna kara. Wiadomo, co grozi Kamilowi Majchrzakowi

ZOBACZ WIDEO: Kłótnia o podział pieniędzy. "Wszystko powinno być ustalone przed wylotem z Warszawy"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty