ATP Pekin: Nadal eliminuje Blake'a po trzysetowej batalii

Rafael Nadal (nr 1) pokonała Jamesa Blake'a 7:5, 6:7(4), 6:3 i awansował do ćwierćfinału turnieju China Open rozgrywanego na kortach twardych w Pekinie (z pulą nagród 2100,5 tys. dolarów).

Rozgrywający swój pierwszy turniej od czasu US Open Hiszpan w drugim meczu z w Pekinie stracił seta. W poprzedniej rundzie nie ułatwił mu zadania także Marcos Baghdatis.

W pierwszym secie Nadal zaliczył breaka na 6:5, po czym w kolejnym gemie obronił dwa break pointy i objął w meczu prowadzenie 1-0.

W drugim secie Blake przy stanie 3:5 obronił piłkę meczową, dwukrotnie przełamał serwis wicelidera światowego rankingu i sięgnął po zwycięstwo w tie-breaku.

W decydującej partii Blake długo stawiał opór Nadalowi, ale w ósmym gemie przy break poincie popełnił podwójny błąd serwisowy, po którym Hiszpan objął prowadzenie 5:3. Powtórki z drugiego seta nie było, triumfator tegorocznego Australian Open wygrała własne podanie do zera. i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału.

W całym spotkaniu Nadal obronił osiem z 11 break pointów, w tym wszystkie trzy w decydującym secie, sam zaś wykorzystał pięć z sześciu okazji na przełamanie serwisu Blake'a.