Tak cieszyli się Polacy. Hubert Hurkacz nie wysiedział za ławką [WIDEO]

Cztery mecze wystarczyły reprezentantom Polski do zapewnienia sobie zwycięstwa ze Szwajcarią w United Cup. Największa radość zapanowała po wygranej Magdy Linette.

Magda Linette i Hubert Hurkacz po wygranym meczu Twitter / United Cup / Magda Linette i Hubert Hurkacz po wygranym meczu
Magda Linette zagwarantowała awans Polsce. Jej wygrana, w połączeniu ze zwycięstwami Igi Świątek i Huberta Hurkacza, dała prowadzenie 3:1. Dlatego wynik późniejszego miksta nie mógł już odebrać Biało-Czerwonym wyjścia z grupy do "finału miast" w Brisbane.

Linette zwyciężyła z Jil Teichmann w trzech setach, a zacięta rywalizacja trwała blisko trzy godziny. W pierwszej partii lepsza była Szwajcarka, a nawet w drugiej zerwała się do szalonego pościgu. Polka wytrzymała presję i nie dała się dogonić, po czym rządziła na korcie w trzecim secie zakończonym wynikiem 6:1.

Z gratulacjami do zmęczonej zwyciężczyni podeszli kapitan zespołu Dawid Celt, a także Hubert Hurkacz. Najlepszy tenisista z Polski również we wtorek wygrał ze Stanem Wawrinką. Jeszcze w stroju meczowym nie wysiedział na swoim miejscu za ławką i chciał jako jeden z pierwszych zbić piątki z Magdą Linette.

Po spotkaniu Linette, liderzy reprezentacji Polski opuścili okolicę boiska i rozpoczęli przygotowania do środowych konfrontacji z Włochami. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego będzie przeciwnikiem Biało-Czerwonych w meczu o awans do półfinału United Cup.

Czy Polska awansuje do półfinału United Cup 2023?