Jak on to zmieścił?! Ależ uderzenie Huberta Hurkacza (wideo)

Rywalizacja w mikstcie zadecydowała o końcowym wyniku rywalizacji Polski z Włochami w United Cup. W tym pojedynku zdecydowanie lepsi byli Biało-Czerwoni (6:1, 6:2). W pierwszym secie znakomitym zagraniem popisał się Hubert Hurkacz.

Jakub Fordon
uderzenie Huberta Hurkacza Twitter / United Cup / Na zdjęciu: uderzenie Huberta Hurkacza
Reprezentacja Polski zmierzyła się z Włochami w tzw. "finale miast". W Brisbane o końcowym wyniku zadecydowała rywalizacja w mikstcie. Wcześniej bowiem dla Biało-Czerwonych punktowały Iga Świątek i Magda Linette, natomiast swoje mecze wygrali tenisiści z Italii, Lorenzo Musetti i Matteo Berrettini.

Tym samym wszystko rozstrzygnęło się w decydującej rywalizacji. Świątek i Hubert Hurkacz zmierzyli się z Musettim i Camillą Rosatello. Pojedynek ten był jednak jednostronny. Polska para zdominowała rywali zwyciężając 6:1, 6:2.

W tym spotkaniu nie brakowało pięknych zagrań. Jedno z nich znalazło szczególne uznanie, bowiem trafiło na twitterowy profil United Cup, w którym odbywa się rywalizacja reprezentacji. Jego autorem był tenisista z Wrocławia.

W piątym gemie pierwszej partii Biało-Czerwoni prezentowali się brawurowo, mimo że serwował Musetti. Przy prowadzeniu 30:0 Hurkacz popisał się uderzeniem między rywalami. Ci byli pewni, że piłka wyląduje poza kortem. Jednak nic bardziej mylnego, wrocławianin trafił idealnie i po jego uderzeniu w samą linię Polska miała okazję do przełamania. Wykorzystała ją momentalnie, a w całego seta zwyciężyła 6:1.

Po pokonaniu Włochów reprezentacja Polski jest pewna gry w półfinale United Cup, który odbędzie się w Sydney. Wiadomo już, że o finał Biało-Czerwoni powalczą z USA, które pokonało Wielką Brytanię 4:1.