Piękna ceremonia po zwycięstwie. Polacy otrzymali medale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Bradley Kanaris / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Getty Images / Bradley Kanaris / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski na czele z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem została triumfatorem fazy grupowej turnieju United Cup rozgrywanego w Brisbane. Po zakończeniu spotkania z Włochami na Biało-Czerwonych czekała niespodzianka.

W środę zostały rozegrane tzw. finały miast w ramach premierowej edycji turnieju United Cup. W Brisbane o miejsce w Final Four walczyły ekipy Polski i Włoch. Biało-Czerwoni triumfowali ostatecznie 3:2, a zwycięstwo zapewniła w mikście para Iga Świątek i Hubert Hurkacz (więcej tutaj). Wcześniej Świątek zdobyła punkt w singlu, a w jej ślady poszła także Magda Linette.

Po zakończeniu meczu z Włochami na Pat Rafter Arena odbyła się piękna ceremonia. Organizatorzy przygotowali dla zwycięzców specjalną niespodziankę. Biało-Czerwoni otrzymali wyjątkowe medale, upamiętniające ich zwycięstwo w Brisbane.

Nagrodzeni w ten sposób zostali kapitanowie Agnieszka Radwańska i Dawid Celt, a także wszyscy tenisiści zgłoszeni do rywalizacji w United Cup (Iga Świątek, Magda Linette, Weronika Falkowska, Alicja Rosolska, Hubert Hurkacz, Daniel Michalski, Kacper Żuk i Łukasz Kubot).

- Pragnę podziękować za tak cudowny turniej. Nasza drużyna zaprezentowała wspaniały tenis. Atmosfera w naszym zespole jest świetna. Czas spędzony razem jest dla nas czymś wyjątkowym. Jestem przekonana, że da nam to inspirację do końca sezonu. Bardzo dziękuję za pomysł połączenia rozgrywek ATP i WTA. Dziękuję sponsorom oraz wam, kibicom, którzy sprawiliście, że ten czas jest dla nas szczególny - powiedziała Świątek podczas ceremonii dekoracji.

Po jej zakończeniu Polacy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i mogli dalej świętować awans do Final Four. Już w piątek i sobotę czeka ich w Sydney dwudniowy półfinał z reprezentacją USA. W drugim spotkaniu zmierzą się Grecy i Włosi.

Czytaj także: Jest pierwszy ranking WTA w 2023 roku. Tak Iga Świątek rozpoczyna nowy sezon Hubert Hurkacz w elicie. Zobacz pierwsze notowanie rankingu ATP w 2023 roku

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty