Jest plan meczu Polska - USA w United Cup. Wiadomo, kiedy zagrają Świątek i Hurkacz!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz i Iga Świątek
Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz i Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Już w piątek i sobotę rozegrane zostaną półfinały premierowej edycji turnieju United Cup. Organizatorzy ogłosili szczegółowy plan meczu Polska - USA. O której godzinie zagrają Iga Świątek i Hubert Hurkacz?

W środę Polska pokonała Włochy 3:2 i tym samym wygrała zmagania w Brisbane. Dzięki temu Biało-Czerwoni awansowali do Final Four premierowej edycji zawodów United Cup. Decydujące mecze zostaną rozegrane w dniach 6-8 stycznia na Ken Rosewall Arena w Sydney. W półfinałach zmierzą się zespoły Polski i USA oraz Włoch i Grecji.

Organizatorzy podali już szczegółowy plan gier na półfinałowe spotkania. Polacy i Amerykanie będą rywalizować w sesji dziennej. Jako pierwsze przystąpią do akcji Iga Świątek i Jessica Pegula. Ich pojedynek rozpocznie się w piątek o godz. 3:00 naszego czasu. Po nich zagrają panowie: Daniel Michalski i Frances Tiafoe.

Kolejne gry zaplanowano na sobotę. Już o północy naszego czasu na kort centralny wyjdą Hubert Hurkacz i Taylor Fritz. Po nich zmierzą się Magda Linette i Madison Keys. Jeśli po czterech meczach singla będzie remis, to wtedy decydujący okaże się mikst. Kapitanowie zgłosili wstępnie do niego Igę Świątek i Huberta Hurkacza oraz Jessikę Pegulę i Taylora Fritza.

W drugim półfinale Grecy i Włosi będą rywalizować w sesji wieczornej. W piątek ich spotkanie rozpocznie się po godz. 9:00 naszego czasu. Natomiast sobotnie gry ruszą po godz. 7:00 czasu polskiego.

Polska - USA, Ken Rosewall Arena, Sydney (Australia) United Cup, półfinał, kort twardy piątek-sobota, 6-7 stycznia

Gra 1.: Iga Świątek - Jessica Pegula *piątek godz. 3:00 Gra 2.: Daniel Michalski - Frances Tiafoe *piątek Gra 3.: Hubert Hurkacz - Taylor Fritz *sobota godz. 0:00 Gra 4.: Magda Linette - Madison Keys *sobota Gra 5.: Iga Świątek / Hubert Hurkacz - Jessica Pegula / Taylor Fritz *sobota

Czytaj także: Jest pierwszy ranking WTA w 2023 roku. Tak Iga Świątek rozpoczyna nowy sezon Hubert Hurkacz w elicie. Zobacz pierwsze notowanie rankingu ATP w 2023 roku

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty