Będzie zmiana w reprezentacji Polski na półfinałowe starcie w United Cup

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Kacper Żuk
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski o awans do finału United Cup rywalizuje z USA. Wiemy już, że dojdzie do jednej zmiany w porównaniu ze składami na poprzednie spotkania.

Komentatorzy TVP Sport poinformowali, że w rywalizacji z Francesem Tiafoe nie zobaczymy Daniela Michalskiego. Zastąpi go Kacper Żuk, który dotychczas nie rozegrał żadnego spotkania w singlu.

Dotychczas Biało-Czerwoni rozegrali trzy spotkania w tym turnieju. Jeżeli chodzi o singlowe rywalizacje, za każdym razem skład był ten sam. Nasz zespół reprezentowali Iga Świątek, Magda Linette, Hubert Hurkacz oraz Michalski. Najsłabiej spisywał się ostatni z wymienionych, który nie wygrał żadnego z trzech rozegranych meczów.

Z tego też powodu sztab Polski podjął decyzję o tym, aby w rywalizacji z USA Michalskiego zastąpił Żuk. 23-latek dotychczas nie miał okazji rywalizować w singlu, ale wraz z Alicją Rosolską przystąpił do deblowej potyczki, gdy Biało-Czerwoni byli już pewni zwycięstwa ze Szwajcarią.

Tym samym Żuk zadebiutuje w singlowym spotkaniu już w pierwszym dniu rywalizacji ze Stanami Zjednoczonymi. Jego pojedynek z Tiafoe rozpocznie się, gdy zakończy się pierwszy mecz, w którym liderka światowego rankingu mierzy się z Jessicą Pegulą.

Przeczytaj także: Hubert Hurkacz po meczu z Włochami żałuje jednej rzeczy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Kacper Żuk pokona Francesa Tiafoe?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)