ATP Pekin: Nadal lepszy od Safina

Hiszpan Rafael Nadal, wicelider rankingu, pokonał 6:3, 6:1 startującego z dziką kartą Rosjanina Marata Safina (ATP 59), zostając w piątek ostatnim półfinalistą turnieju ATP w Pekinie (pula nagród 2100,5 tys. dol.).

Krzysztof Straszak

O finał 23-letni Nadal, najwyżej rozstawiony uczestnik imprezy i jej mistrz sprzed czterech lat, spotka się w sobotę przeciw Chorwatowi Marinowi Čiliciowi (ATP 15). W drugiej parze zmierzą się Serb Novak Djokovic, czwarta rakieta globu, i Szwed Robin Söderling (ATP 12).

Otwarte międzynarodowe mistrzostwa Chin w 2004 roku wygrał Safin, rok potem Nadal, następnie Marcos Baghdatis, Fernando González i Andy Roddick. Wszyscy oni wystąpili na obiektach centrum olimpijskiego w tym tygodniu, ale drugi pekiński tytuł ma szansę zdobyć tylko grający lewą ręką Nadal.

W sesji wieczornej zawodnik z Majorki, triumfator sześciu turniejów Wielkiego Szlema, nie pozostawił złudzeń Safinowi, także byłemu liderowi rankingu, który przed rychłym zakończeniem kariery (za dwa tygodnie w rodzinnej Moskwie) chciał pokusić się o efektowne zwycięstwo, ale w drugiej potyczce z Nadalem po raz drugi przegrał - poprzednio przed dwoma laty w Montrealu.