Polacy lepsi od byłych partnerów

Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski kontynuują zmagania w ramach turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w argentyńskiej miejscowości Tigre. We wtorek polscy tenisiści awansowali do ćwierćfinału debla.

Rafał Smoliński
Piotr Matuszewski Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski
Para Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski powitała sezon 2023 na latynoskiej mączce. W ubiegłym tygodniu Polacy wygrali w Tigre tylko jeden mecz. Teraz jako oznaczeni numerem drugim mają okazję poprawić ten rezultat.

W I rundzie zawodów Challenger Aysa de Tigre 2 Polacy zmierzyli się z dobrymi znajomymi. Na ich drodze stanęli bowiem Alexander Merino i Jakub Paul, z którymi jesienią ubiegłego roku rywalizowali w Ameryce Południowej. Peruwiańczyk był w kilku turniejach partnerem Matuszewskiego, a Szwajcar grał wspólnie z Drzewieckim.

Początek spotkania był wyrównany, a o losach premierowej odsłony zadecydowało przełamanie w szóstym gemie na korzyść polskiej pary. Merino i Paul odpowiedzieli w drugiej partii, w której po walce wysunęli się na 5:0. Peruwiańsko-szwajcarski duet pewnie wyrównał stan meczu na 1-1.

Ponieważ po dwóch setach był remis, decydujący okazał się super tie-break. W rozgrywce tej Merino i Paul dwukrotnie odrobili stratę mini przełamania, ale w końcowej fazie klasę pokazali Drzewiecki i Matuszewski. Od stanu 6-5 Polacy zdobyli cztery punkty z rzędu i zakończyli trwające 71 minut spotkanie wynikiem 6:3, 1:6, 10-5.

Nasi reprezentanci awansowali do ćwierćfinału debla, ale na kolejnych przeciwników będą musieli poczekać do środy. Wówczas to zmierzą się ze sobą Peruwiańczycy Conner Huertas del Pino i Arklon Huertas del Pino oraz nagrodzeni dziką kartą 15-letni Argentyńczycy Romeo Arcuschin i Maximo Zeitune.

Challenger Aysa de Tigre 2, Tigre (Argentyna)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 40 tys. dolarów
wtorek, 10 stycznia

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska, 2) / Piotr Matuszewski (Polska, 2) - Alexander Merino (Peru) / Jakub Paul (Szwajcaria) 6:3, 1:6, 10-5