Wielkie emocje i zmarnowane meczbole. Polka pożegnała się z Australian Open

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Alicja Rosolska

W piątek swój mecz w I rundzie turnieju miksta wielkoszlemowego Australian Open 2023 rozegrała Alicja Rosolska. Polka i jej utytułowany partner Jean-Julien Rojer nie zdołali zakończyć go zwycięstwem.

Para Alicja Rosolska i Jean-Julien Rojer została rozstawiona z numerem siódmym. W I rundzie wylosowała australijski duet Maddison Inglis i Jason Kubler, który otrzymał od organizatorów dziką kartę. Polka i Holender byli faworytami, ale to tenisiści gospodarzy zagrają dalej.

W pierwszym secie emocji nie brakowało. Inglis i Kubler trzykrotnie prowadzili z przewagą przełamania, lecz za każdym razem szybko ją tracili. Zmarnowali także pięć piłek setowych, dlatego decydujący był tie-break. W rozgrywce tej obie pary miały swoje szanse, lecz to Australijczycy wykorzystali ostatecznie dziewiątego setbola.

Rosolska i Rojer szybko zapomnieli o tym niepowodzeniu. W drugim secie zdominowali przeciwników i postarali się o trzy przełamania. Od wyniku 0:1 wygrali sześć gemów z rzędu i pewnie zamknęli seta. Dzięki temu wyrównali stan rywalizacji na po 1 i doprowadzili do super tie-breaka.

Decydująca rozgrywka była wyrównana i trzymała w napięciu. W końcówce Rosolska i Rojer odskoczyli na 8-5 i wydawało się, że są na dobrej drodze do zwycięstwa. Mieli nawet dwie piłki meczowe, ale reprezentanci gospodarzy obronili się. Po zmianie stron to oni wypracowali meczbola, a świetny return Inglis zakończył spotkanie.

Australijczycy wygrali ostatecznie 7:6(8), 1:6, 11-9 i dzięki temu wystąpią w 1/8 finału turnieju miksta. Dla Rosolskiej to koniec zmagań w tegorocznym turnieju w Melbourne. Wcześniej warszawianka i Nowozelandka Erin Routliffe bez powodzenia rywalizowały w deblu.

Australian Open, Melbourne (Australia) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 76,5 mln dolarów australijskich piątek, 20 stycznia

I runda gry mieszanej:

Maddison Inglis (Australia, WC) / Jason Kubler (Australia, WC) - Alicja Rosolska (Polska, 7) / Jean-Julien Rojer (Holandia, 7) 7:6(8), 1:6, 11-9

Czytaj także: Amerykanie autorami niespodzianek w Australian Open. Turniejowa "dwójka" za burtą Kolejne gwiazdy odpadły z Australian Open. Zmącony wspaniały dzień Amerykanów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Alicja Rosolska wygra w sezonie 2023 tytuł w deblu?