Faworyci poznali rywali w Buenos Aires. Serb na drodze Carlosa Alcaraza

Poniedziałkowe mecze I rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Buenos Aires wyłoniły rywali dla faworytów imprezy. Najwyżej rozstawiony Carlos Alcaraz zmierzy się z Laslo Djere, który bez straty seta pokonał Fabio Fogniniego.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz podczas treningu przed startem turnieju ATP w Buenos Aires PAP/EPA / Sergio Llamera / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz podczas treningu przed startem turnieju ATP w Buenos Aires
W ramach Golden Swingu Laslo Djere zdobył największy tytuł w karierze, w sezonie 2019 wygrywając imprezę w Rio de Janeiro. W turnieju ATP w Buenos Aires tak dobrze mu się nie wiodło, bo jego najlepszym wynikiem jest ćwierćfinał sprzed dwóch lat. Tegoroczne zmagania w stolicy Argentyny Serb rozpoczął w poniedziałek od pewnego zwycięstwa nad Fabio Fogninim (6:4, 6:4).

Teraz jednak poprzeczka pójdzie w górę. Kolejnym rywalem Djerego będzie bowiem najwyżej rozstawiony Carlos Alcaraz. Hiszpan, niedawny lider światowego rankingu, w Buenos Aires rozegra pierwszy oficjalny turniej po trzymiesięcznej absencji spowodowanej kontuzją mięśni brzucha.

Z kolei inauguracyjnym przeciwnikiem oznaczonego numerem trzecim Lorenzo Musettiego został Pedro Cachin. Argentyńczyk zaserwował pięć asów, uzyskał dwa przełamania i po niespełna dwugodzinnym pojedynku wygrał 7:6(2), 6:4 z Thiago Monteiro.

W jednym trzysetowym poniedziałkowym meczu Bernabe Zapata okazał się lepszy od rodaka, Pedro Martineza. W II rundzie Hiszpan zagra Diego Schwartzmanem, turniejową "czwórką".

Do 1/8 finału awansował również Jaume Munar. Hiszpan zapisał na swoim koncie jednego seta oraz sześć przełamań i w dwie godziny pokonał 6:4, 7:5 posiadacza dzikiej karty, Guido Pellę.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)