Zwroty sytuacji w finale w Cordobie. Sebastian Baez z mistrzostwem w ojczyźnie

Argentyński finał rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Cordobie obfitował w zwroty sytuacji. Ostatecznie po trzysetowym meczu Sebastian Baez pokonał Federico Corię i zdobył drugi w karierze tytuł w głównym cyklu

Marcin Motyka
Sebastian Baez Getty Images / Fiona Goodall / Na zdjęciu: Sebastian Baez
Drugi raz w pięcioletniej historii turnieju ATP w Cordobie w finale zmierzyło się dwóch Argentyńczyków. W 2019 roku Juan Ignacio Londero pokonał Guido Pellę. W niedzielę natomiast z sukcesu cieszył się Sebastian Baez, który wygrał 6:1, 3:6, 6:3 z Federico Corią.

Niedzielny mecz obfitował w zwroty sytuacji. Pierwszego seta Baez wygrał gładko, tracąc tylko jednego gema. Coria jednak nie miał zamiaru się poddawać, na początku drugiej partii wywalczył przełamanie i w efekcie wygrał tę odsłonę 6:3.

W początkowej fazie trzeciego seta obaj solidarnie oddali podanie. Decydujący moment spotkania nastąpił przy stanie 3:2 w tej partii, kiedy przy break poincie Coria popełnił podwójny błąd serwisowy. Dzięki temu Baez wyszedł na prowadzenie 4:2, po czym zdobył dwa brakujące mu do triumfu gemy.

Dla 22-letniego Baeza to drugi w karierze tytuł rangi ATP Tour. Poprzedni zdobył w zeszłym sezonie w Estoril. Za wygraną w Cordoba Open Argentyńczyk otrzyma 250 punktów do rankingu ATP i ponad 97,7 tys. dolarów premii finansowej.

Z kolei Coria wystąpił w swoim drugim meczu o tytuł w głównym cyklu i ponownie poniósł porażkę (w 2021 roku w Bastad przegrał z Casperem Ruudem). 30-latek z Rosario opuści Cordobę bogatszy o 150 "oczek" oraz 57 tys. dolarów.

Miejscowi kibice mieli powody do radości również po finale debla, w którym Maximo Gonzalez i Andres Molteni wygrali 6:4, 6:4 z francuską parą Sadio Doumbia / Fabien Reboul. Dla Argentyńczyków to drugi wspólny triumf. Ogółem 39-letni Gonzalez ma już na koncie 13 triumfów w grze podwójnej na poziomie ATP Tour, a 34-letni Molteni - 12.

Cordoba Open, Cordoba (Argentyna)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 642,7 tys. dolarów
niedziela, 12 lutego

finał gry pojedynczej:

Sebastian Baez (Argentyna, 4) - Federico Coria (Argentyna, 6) 6:1, 3:6, 6:3

finał gry podwójnej:

Maximo Gonzalez (Argentyna, 2) / Andres Molteni (Argentyna, 2) - Sadio Doumbia (Francja, 3) / Fabien Reboul (Francja, 3) 6:4, 6:4