Ale to będzie mecz. Świątek poznała rywalkę w Dubaju

Kanadyjka Leylah Fernandez pokonała w dwóch setach Austriaczkę Julię Grabher w turnieju WTA 1000 w Dubaju. Finalistka US Open 2021 będzie pierwszą rywalką Igi Świątek.

Iga Świątek PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: Iga Świątek
W sobotę zakończony został turniej w Dosze, w którym Iga Świątek obroniła tytuł. Dzień później tenisistki ruszyły do boju w Dubaju. Liderka rankingu poznała pierwszą przeciwniczkę. Polka zmierzy się z Leylah Fernandez (WTA 39), która pokonała 6:4, 6:2 Julię Grabher (WTA 90).

W pierwszym secie Grabher z 2:4 wyrównała na 4:4. Od tego momentu Fernandez zgarnęła osiem z 10 kolejnych gemów. W ciągu 74 minut Kanadyjka zdobyła 27 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z ośmiu break pointów.

Fernandez w swoim dorobku ma dwa tytuły w WTA Tour. Oba zdobyła w Monterrey, w 2021 i 2022 roku. Bilans jej finałów to 2-2. Kanadyjka może się pochwalić czterema zwycięstwami nad tenisistkami z Top 10 rankingu. Trzy odniosła w US Open 2021. Pokonała wtedy Naomi Osakę, Elinę Switolinę i Arynę Sabalenkę.

W ubiegłym roku Świątek rozbiła Kanadyjkę 6:1, 6:2 w Adelajdzie. Fernandez była rewelacją US Open 2021. Doszła do finału, w którym uległa Brytyjce Emmie Raducanu.

Mecz Świątek z Fernandez odbędzie się we wtorek.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)