Bójka kibicek i przerwany mecz Carlosa Alcaraza w Rio. Cameron Norrie kontynuuje tournee

Najpierw bójka na trybunach, a następnie opady deszczu przerwały mecz Carlosa Alcaraza z Mateusem Alvesem w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Rio de Janeiro. Do 1/8 finału awansowali Cameron Norrie i Francisco Cerundolo.

Marcin Motyka
Bójka kibicek podczas meczu Carlosa Alcaraza z Mateusem Alvesem w I rundzie turnieju Rio Open PAP/EPA / Luiza Moraes / Bójka kibicek podczas meczu Carlosa Alcaraza z Mateusem Alvesem w I rundzie turnieju Rio Open
Wydarzeniem drugiego dnia turnieju ATP w Rio de Janeiro był mecz Carlosa Alcaraza z Mateusem Alvesem. Spotkanie najwyżej rozstawionego i broniącego tytułu Hiszpana z brazylijskim posiadaczem dzikiej karty dostarczyło nieoczekiwanych wydarzeń, ale jednak nie w pełni związanych z rywalizacją tenisistów.

W połowie drugiego seta mecz został przerwany z powodu... rękoczynów, do jakich doszło pomiędzy dwiema kibickami. Zwaśnionymi paniami musiały zająć się służby porządkowe. Z kolei przy stanie 6:4, 5:3 dla Alcaraza pojedynek znów został wstrzymany, tym razem z powodu obfitego opadu deszczu. Aura przepędziła tenisistów do szatni i już nie pozwoliła wrócić.

Przerwane, ale tylko przez deszcz, i przełożone na środę zostały też spotkania Alberta Ramosa z Tomasem Martinem Etcheverrym i Fabio Fogniniego z Tomasem Barriosem Verą. Z kolei Thomaz Bellucci i Sebastian Baez, Dusan Lajović i Diego Schwartzman oraz Jaume Munar i Bernabe Zapata Miralles nie odbili we wtorek ani jednej piłki.

Spośród dziesięciu zaplanowanych we wtorek meczów rozegrane zostały tylko cztery. Na największą uwagę zasługuje zwycięstwo oznaczonego "dwójką" Camerona Norrie'ego. Brytyjczyk, który niespodziewanie zdecydował się na tournee po Ameryce Południowej, pokonał 7:5, 6:1 Juana Manuela Cerundolo, "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji. Jego kolejnym rywalem będzie Thiago Monteiro.

Do II rundy awansował za to starszy z braci Cerundolo, Francisco. 24-letni Argentyńczyk turniejowa "czwórka", zaserwował jednego asa, wykorzystał pięć z 13 break pointów i wygrał 4:6, 6:3, 6:3 z Roberto Carballesem.

Daniel Elahi Galan pokonał 7:6(4), 6:4 Pedro Cachina i odniósł pierwsze zwycięstwo w 2023 roku. W 1/8 finału zameldował się też Juan Pablo Varillas, który ograł 7:5, 6:4 kwalifikanta Hugo Gastona.

Rio Open, Rio de Janeiro (Brazylia)
ATP 500, kort ziemny, pula nagród 2,013 mln dolarów
wtorek, 21 lutego

I runda gry pojedynczej:

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 2) - Juan Manuel Cerundolo (Argentyna, LL) 7:5, 6:1
Francisco Cerundolo (Argentyna, 4) - Roberto Carballes (Hiszpania) 4:6, 6:3, 6:3
Daniel Elahi Galan (Kolumbia) - Pedro Cachin (Argentyna) 7:6(4), 6:4
Juan Pablo Varillas (Peru, SE) - Hugo Gaston (Francja, Q) 7:5, 6:4
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Mateus Alves (Brazylia, WC) 6:4, 5:3 *do dokończenia
Albert Ramos (Hiszpania, 7) - Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) 5:7, 4:3 *do dokończenia
Fabio Fognini (Włochy) - Tomas Barrios Vera (Chile, Q) 6:2, 5:2 *do dokończenia

Zwycięstwa rozstawionych w Marsylii. Richard Gasquet szybko stanie przed szansą na rewanż