Niespodzianki na początek w Rio. Dominic Thiem nie wytrzymał presji

Pierwszy dzień rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Rio de Janeiro przyniósł zaskakujące rozstrzygnięcia. Odpadli m.in. Dominic Thiem, który po decydującym tie breaku przegrał z Thiago Monteiro, Lorenzo Musetti i Cristian Garin.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / Luiza Moraes / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Tenisiści często powtarzają, że mecze z reprezentantami gospodarzy zawsze są trudne. W poniedziałek przekonał się o tym Dominic Thiem. Austriak był faworytem spotkania I rundy turnieju ATP w Rio de Janeiro przeciw Thiago Monteiro, jednak nie wytrzymał presji i po ponad dwuipółgodzinnym pojedynku przegrał z Brazylijczykiem 1:6, 6:3, 6:7(2).

- Wygranie meczu w tak dużym turnieju jest dla mnie bardzo ważne. W tie breaku zagrałem solidnie i cieszę się, że odniosłem to zwycięstwo - powiedział, cytowany przez atptour.com, Monteiro, który w poniedziałek zapisał na swoim koncie pięć asów i dwa przełamania.

Pierwszy dzień Rio Open 2023 przyniósł niespodzianki. Odpadł również rozstawiony z numerem trzecim Lorenzo Musetti. Włoch czterokrotnie oddał podanie i przegrał 4:6, 1:6 z kwalifikantem Nicolasem Jarrym.

Jarry w II rundzie zmierzy się z innym autorem zaskakującego rezultatu w poniedziałek, Pedro Martinezem. Hiszpan zaserwował dwa asy, wykorzystał pięć z dziewięciu break pointów i pokonał 7:6(4), 6:4 rodaka 27-latka z Santiago, Cristiana Garina.

Oznaczony numerem dziewiątym Alex Molcan stracił tylko trzy gemy w meczu z debiutującym w głównym cyklu 16-letnim Joao Fonsecą, posiadczem dzikiej karty. Kolejnym rywalem Słowaka będzie Hugo Dellien. Boliwijczyk jeszcze łatwiej (6:0, 6:2) poradził sobie z Joao Sousą.

W 1/8 finału zameldował się także Laslo Djere. Serb, zwycięzca Rio Open sprzed czterech lat, ograł zawodnika z eliminacji, Facundo Bagnisa, który skreczował w połowie drugiego seta.