Nie do wiary! Mistrzyni Australian Open odpadła w niesamowitych okolicznościach

Niesamowite rzeczy działy się w meczu Aryny Sabalenki z Barborą Krejcikovą. Mistrzyni Australian Open wygrała 6:0 pierwszego seta, ale odpadła z turnieju WTA 1000 w Dubaju.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Aryna Sabalenka sezon rozpoczęła od triumfów w Adelajdzie i Australian Open. W Melbourne zdobyła pierwszy wielkoszlemowy tytuł. W Dubaju odprawiła Amerykankę Lauren Davis i Łotyszkę Jelenę Ostapenko. Sabalenka miała w tym roku bilans meczów 13-0.

W czwartek wiceliderka rankingu nieoczekiwanie doznała porażki, choć pierwszy set zupełnie tego nie zapowiadał. Sabalenka prowadziła 6:0, 3:1, by ostatecznie przegrać 6:0, 6:7(2), 1:6 z Barborą Krejcikovą.

Mecz trwał godzinę i 56 minut. Sabalenka zaserwowała 10 asów. W pierwszym secie oddała rywalce tylko 13 punktów. Krejcikova powstała z kolan i pozostaje w grze o tytuł. Obie tenisistki miały po sześć break pointów. Czeszka uzyskała trzy przełamania, a cztery razy oddała podanie. Zdobyła o dwa punkty więcej (77-75) i po raz pierwszy pokonała Sabalenkę. Było to ich trzecie spotkanie.

Obie tenisistki zdobyły po jednym wielkoszlemowym tytule w singlu. Krejcikova triumfowała w Rolandzie Garrosie 2021 po zwycięstwie nad Anastazją Pawluczenkową. Sabalenka w finale tegorocznego Australian Open pokonała Jelenę Rybakinę.

Ostatni ćwierćfinał nie odbył się. Jessica Pegula miała zmierzyć się z Karoliną Muchovą, ale Czeszka oddała mecz walkowerem. W półfinale Amerykanka będzie rywalką Krejcikovej.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)