Hubert Hurkacz poznał rywala w finale. Zagra z reprezentantem gospodarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Benjamin Bonzi
Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Benjamin Bonzi

Benjamin Bonzi będzie rywalem Huberta Hurkacza w finale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Marsylii. W sobotę Francuz bez straty seta pokonał utalentowanego rodaka, Arthura Filsa.

Dla francuskich kibiców tenisa sobotnie popołudnie było emocjonujące. W półfinale turnieju ATP w Marsylii doszło do pojedynku dwóch reprezentantów gospodarzy - Benjamina Bonziego i posiadacza dzikiej karty Arthura Filsa. Lepszy okazał się starszy i wyżej notowany Bonzi, który zwyciężył 6:4, 6:4.

26-latek z Nimes w sobotę był w doskonałej dyspozycji serwisowej. W ciągu 84 minut gry posłał cztery asy, przy własnym podaniu zdobył 42 z 52 rozegranych punktów i ani razu nie został przełamany. Sam natomiast dwa breaki i to w końcowym rozrachunku dało mu zwycięstwo.

Dla Bonziego będzie to drugi w karierze finał w głównym cyklu. W styczniu przegrał mecz o tytuł w Pune z Tallonem Griekspoorem. O trofeum w Marsylii 26-letni Francuz zmierzy się z najwyżej rozstawionym Hubertem Hurkaczem.

Hurkacz i Bonzi zagrają ze sobą pierwszy raz na poziomie ATP Tour. Ale w 2018 roku stanęli naprzeciw siebie w ćwierćfinale challengera w Brescie i wówczas Polak wygrał 6:2, 7:6(2).

Mecz Hurkacza z Bonzim odbędzie się w niedzielę. Początek o godz. 14:00.

Open 13 Provence, Marsylia (Francja) ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 707,5 tys. euro sobota, 25 lutego

półfinał gry pojedynczej:

Benjamin Bonzi (Francja) - Arthur Fils (Francja, WC) 6:4, 6:4

Eksperci mają powody do zadowolenia z występu Huberta Hurkacza. "Najlepszy mecz w tym tygodniu"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty