Problemy faworytów w Indian Wells. Casper Ruud przegrał z kwalifikantem

Rozstawiony z numerem trzecim Casper Ruud przegrał z kwalifikantem Cristianem Garinem w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Z dużymi problemami wygrali Cameron Norrie i Alexander Zverev.

Marcin Motyka
Casper Ruud PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Casper Ruud
W tym sezonie Casper Ruud w niczym nie przypomina tenisisty, który w ubiegłym sezonie zagrał w finałach wielkoszlemowych Rolanda Garrosa i US Open oraz ATP Finals. Norweg od początku rozgrywek zawodzi, a w turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells spotkało go kolejne rozczarowanie. Choć był rozstawiony z numerem trzecim, odpadł już w 1/16 finału po porażce 4:6, 6:7(2) z kwalifikantem Cristianem Garinem.

- Starałem się grać agresywnie i często atakować przy siatce. Myślę, że to jedyny sposób, w jaki mogę pokonywać takich rywali. Jestem szczęśliwy, że wygrałem przed wieloma kibicami na trybunach - mówił, cytowany przez atptour.com, Garin, który w ciągu 118 minut gry zapisał na swoim koncie pięć asów, dwa przełamania i 39 uderzeń kończących.

Pokonując aktualnie czwartego w rankingu ATP Ruuda, 26-letni Garin odniósł trzecie w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 5. Kolejnym rywalem Chilijczyka będzie Alejandro Davidovich. Oznaczony numerem 23. Hiszpan ograł 6:3, 1:6, 6:4 Karena Chaczanowa, turniejową "13".

Przed porażką z graczem z eliminacji wybronił się za to Cameron Norrie. Rozstawiony z numerem dziesiątym Brytyjczyk, mistrz BNP Paribas Open z 2021 roku, w pojedynku z Taro Danielem przegrywał ze stratą seta i przełamania, ale odwrócił losy rywalizacji i ostatecznie zwyciężył 6:7(5), 7:5, 6:2.

Po trzysetowym boju do 1/8 finału awansował również Alexander Zverev. Oznaczony "12" Niemiec zaserwował osiem asów, posłał 26 zagrań wygrywających, wykorzystał cztery z 13 break pointów i pokonał 7:5, 1:6, 7:5 Emila Ruusuvuoriego.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 8,8 mln dolarów
niedziela, 12 marca

III runda gry pojedynczej:

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 10) - Taro Daniel (Japonia, Q) 6:7(5), 7:5, 6:2
Alexander Zverev (Niemcy, 12) - Emil Ruusuvuori (Finlandia) 7:5, 1:6, 7:5
Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 23) - Karen Chaczanow (13) 6:3, 1:6, 6:4
Cristian Garin (Chile, Q) - Casper Ruud (Norwegia, 3) 6:4, 7:6(2)