Jest pierwszy rywal dla Huberta Hurkacza w Miami. Obronił trzy piłki meczowe

Hubert Hurkacz poznał przeciwnika w II rundzie prestiżowych zawodów ATP Masters 1000 na kortach twardych w Miami. Czwartkowy pojedynek został rozstrzygnięty po pełnym emocji tie-breaku w trzecim secie.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Z racji rozstawienia z numerem ósmym Hubert Hurkacz (ATP 9) otrzymał wolny los w I rundzie zawodów Miami Open 2023. W czwartek odbył się pojedynek, który wyłonił jego pierwszego przeciwnika. Rywalem 26-latka z Wrocławia został Thanasi Kokkinakis (ATP 94), który z trudem pokonał 4:6, 6:3, 7:6(7) Zizou Bergsa (ATP 135).

O losach pierwszego i drugiego seta zadecydowały pojedyncze przełamania. W trzeciej partii Kokkinakis odrobił stratę breaka i wyrównał na po 4. Ponieważ Australijczyk i nagrodzony dziką kartą Belg nie wypracowali już żadnych okazji, rozstrzygający okazał się tie-break. W nim tenisista z Adelajdy obronił trzy piłki meczowe, zanim wykorzystał swoją szansę.

Blisko 27-letni Kokkinakis dostał się do głównej drabinki turnieju Miami Open 2023 jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji. W ich decydującej fazie musiał uznać wyższość Francuza Benoita Paire'a. Ponieważ ze startu na Florydzie zrezygnowało trzech zawodników, otrzymał szansę gry w turnieju głównym.

Hurkacz i Kokkinakis zmierzą się ze sobą po raz drugi na zawodowych kortach, ale pierwszy w głównym cyklu. Ich premierowe spotkanie miało miejsce w 2018 roku w finale eliminacji do zawodów ATP 250 na kortach twardych w Atlancie. Wówczas Australijczyk zwyciężył Polaka 6:2, 7:6(6).

Pojedynek Hurkacza z Kokkinakisem odbędzie się w sobotę. Dokładną godzinę tego meczu poznamy w piątek, gdy ukaże się plan gier na kolejny dzień. Transmisje z turnieju ATP Masters 1000 w Miami można oglądać na sportowych antenach Polsatu. Relację tekstową na żywo ze spotkania Polaka z Australijczykiem przeprowadzi portal WP SportoweFakty.