Trzy sety w starciu mistrzyń US Open. Dobry dzień Czeszek w Miami

W środę w Miami (WTA 1000) doszło do starcia mistrzyń US Open. Bianca Andreescu i Emma Raducanu stoczyły trzysetowy bój. Swoje mecze wygrały dwie czeskie tenisistki, Karolina Muchova i Linda Noskova.

Bianca Andreescu Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Bianca Andreescu
W środę w Miami ma miejsce dokończenie I rundy. Na tym etapie nie rywalizują tenisistki rozstawione, ale ciekawych starć nie brakuje. Na siebie trafiły dwie mistrzynie US Open, Bianca Andreescu (WTA 31) i Emma Raducanu (WTA 72). Dalej awansowała Kanadyjka, która zwyciężyła Brytyjkę 6:3, 3:6, 6:2.

Mecz trwał dwie godziny i 33 minuty. Andreescu zaserwowała siedem asów. Obroniła 11 z 12 break pointów i wykorzystała trzy z 11 szans na przełamanie. Kanadyjska triumfatorka US Open 2019 zdobyła o 10 punktów więcej (96-86). Raducanu w Nowym Jorku wywalczyła tytuł w 2021 roku. Kolejną rywalką Andreescu będzie Greczynka Maria Sakkari.

Linda Noskova (WTA 51) wygrała 6:3, 6:4 z Lucią Bronzetti (WTA 73). W ciągu 68 minut Czeszka zgarnęła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a spożytkowała cztery z pięciu break pointów. W II rundzie 18-letnia tenisistka zmierzy się ze swoją słynną rodaczką Petrą Kvitovą.

Sorana Cirstea (WTA 74) pokonała 7:6(6), 6:2 Fernandę Contreras Gomez (WTA 179). Rumunka odwróciła losy pierwszego seta ze stanu 3:5. Obroniła w nim trzy piłki setowe, jedną w 10. gemie i dwie w tie breaku przy 4-6. W trwającym dwie godziny i minutę spotkaniu raz straciła serwis, a uzyskała trzy przełamania. Następną przeciwniczką Cirstei będzie Francuzka Caroline Garcia.

Karolina Muchova (WTA 55) w 58 minut rozbiła 6:0, 6:2 Jil Teichmann (WTA 32). Czeszka zgarnęła 16 z 20 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła jeden break point i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji.