Awans dawnej mistrzyni w Charleston. Przerwany mecz Sofii Kenin

Sloane Stephens występ w Charleston (WTA 500) rozpoczęła od trzysetowego starcia z Louisą Chirico. Mecz Sofii Kenin z Alaksandrą Sasnowicz został przerwany przez deszcz.

Sloane Stephens PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Sloane Stephens (WTA 50) w Charleston triumfowała w 2016 roku. Jej pierwszą rywalką w 50. edycji turnieju była Louisa Chirico (WTA 165). Amerykanka pokonała swoją rodaczkę 3:6, 6:1, 6:2. W ciągu godziny i 44 minut była trzecia singlistka rankingu wywalczyła 37 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

Stephens jest mistrzynią US Open 2017. W II rundzie dojdzie do starcia wielkoszlemowych triumfatorek. Rywalką Amerykanki będzie Wiktoria Azarenka, która dwa razy wygrała Australian Open (2012, 2013). Bilans meczów tych tenisistek to 4-3 dla Stephens.

Anhelina Kalinina (WTA 30) przegrała 6:7(6), 4:6 z Anną Kalinską (WTA 70). W pierwszym secie Ukrainka roztrwoniła prowadzenie 3:0. W 12. gemie zmarnowała dwie piłki setowe. W trwającym godzinę i 59 minut meczu miało miejsce 11 przełamań, z których sześć uzyskała Kalinska.

Mecz Sofii Kenin (WTA 142) z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 49) dwa razy był wznawiany po deszczowej przerwie. Ostatecznie nie udało się go dokończyć. We wtorek tenisistki wrócą do rywalizacji przy prowadzeniu Amerykanki 3:0 w trzecim secie.

We wtorek rywalkę pozna Magda Linette. Wyłoni ją spotkanie Anny-Leny Friedsam z Warwarą Graczewą.

Credit One Charleston Open, Charleston (USA)