Magda Linette żegna się z Charleston. Tyle zarobiła podczas turnieju

Na III rundzie Magda Linette zakończyła swój udział w turnieju WTA w Charleston. Polka przegrała w trzech setach z Madison Keys. Sprawdź, ile zarobiła za swoją grę, a także jak wygląda jej sytuacja w rankingu.

MK
Magda Linette Materiały prasowe / Monika Piecha / PZT / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette w I rundzie turnieju WTA Charleston  miała wolny los. Znalazła się bowiem w gronie ośmiu najwyżej rozstawionych zawodniczek.

Jej kolejną rywalką była Warwara Graczewa, której zrewanżowała się za porażkę w Austin. W czwartek, w meczu III rundy, Polka mierzyła się z Madison Keys.

Poznanianka postawiła się rywalce, ale ostatecznie przegrała to spotkanie w trzech setach 2:6, 6:3, 1:6.

Za udział w turnieju zarobi 9340 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę rzędu 40 tys. złotych. Dla porównania dodajmy, że triumfatorka całej imprezy zgarnie 120,1 tys. dolarów (515,5 tys. złotych).

Odnotujmy, że Magda Linette za turniej w Charleston straci 45 punktów w rankingu WTA (przed rokiem dotarła do ćwierćfinału). Utrzyma się w czołowej dwudziestce, ale może zostać wyprzedzona przez Madison Keys.

Jak ocenisz występ Magdy Linette w Charleston?