Mecz kilku oblicz Magdy Linette. Dwa zwroty akcji

W pierwszym secie rządziła Madison Keys, w drugiej partii prowadziła od początku do końca Magda Linette. Decydowała trzecia runda, a w niej Amerykanka zdecydowanie pokonała Polkę i wyeliminowała ją z turnieju WTA w Charleston.

Magda Linette Materiały prasowe / PZT/Monika Piecha / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette od ponad miesiąca gra w Stanach Zjednoczonych. Z imprezą w Austin i z Indian Wells pożegnała się po jednym meczu w singlu. W Miami wyeliminowała dwie przeciwniczki, a ponadto zaszła wysoko w deblu. W Charleston zadebiutowała w 2023 roku na kortach ziemnych.

W pierwszym meczu w Charleston reprezentantka Polski wygrała z Warwarą Graczewą i był to rewanż za porażkę w Austin. Magda Linette podniosła się po niepowodzeniu w pierwszym secie i pozostała w turnieju. Następną jej rywalką była Madison Keys. Za nią były jedno zwycięstwo i dwie porażki z Amerykanką. Poprzednio tenisistki zmierzyły się w United Cup i lepsza była Keys.

Już pierwsze gemy w meczu zapowiadały, że przed Magdą Linette kolejne długie starcie. W obu zwyciężyły serwujące, ale zrobiły to dopiero na przewagi po obronieniu break pointów. To było ostrzeżenie dla Polki, ponieważ Madison Keys niebawem podkręciła tempo.

Amerykanka jako pierwsza przełamała podanie przeciwniczki, a ponadto osiągnęła przewagę w gemach serwisowych. Keys była coraz pewniejsza, a pojedyncze udane zagrania Magdy Linette nie robiły na niej dużego wrażenia. Skończyło się na dwóch przełamaniach serwisu Linette i przekonującym 6:2 dla Amerykanki.

Polce nie pozostało nic innego niż budzić się w drugim secie i zrobiła to od startu. Magda Linette po raz pierwszy odebrała podanie przeciwniczce, a prowadzenie 3:0 dało już trochę spokoju. Piłka zaczęła słuchać rewelacji Australian Open, a Keys wyglądała na poirytowaną zwrotem akcji. Skończyło się wynikiem 6:3, więc o awansie do ćwierćfinału zdecydował trzeci set.

Reprezentantka USA przetrwała gorsze dla siebie chwile w meczu i to ona postawiła na swoim. Madison Keys zdobyła prowadzenie 3:0, rozstrzygała potyczki na przewagi i nie dopuściła już Magdy Linette do głosu. Zwycięstwo 6:1 Keys sprawiło, że Polka straciła szansę na wygraną turniejową w Charleston.

Credit One Charleston Open, Charleston (USA)
WTA 500, kort ziemny, pula nagród 780,6 tys. dolarów
czwartek, 6 kwietnia

III runda gry pojedynczej:

Madison Keys (USA, 9) - Magda Linette (Polska, 8) 6:2, 3:6, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette wygra w karierze turniej wielkoszlemowy?