Jest rywalka dla Igi Świątek w Stuttgarcie. W przeszłości dała się Polce we znaki

Iga Świątek wystąpi w tym tygodniu w halowych zawodach WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie. W poniedziałek polska tenisistka poznała pierwszą przeciwniczkę w niemieckim turnieju.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
W zeszłym roku Iga Świątek wygrała imprezę Porsche Tennis Grand Prix, dzięki czemu umocniła się na czele światowej klasyfikacji. Po 12 miesiącach Polka powróciła do Stuttgartu, aby bronić mistrzostwa. Jako najwyżej rozstawiona otrzymała w I rundzie wolny los i przystąpi do zmagań od 1/8 finału.

Pierwszą przeciwniczkę w halowym turnieju rozgrywanym na mączce Świątek poznała w poniedziałek. Została nią notowana na 25. miejscu w rankingu WTA Qinwen Zheng. Chinka pokonała w I rundzie 6:4, 6:4 "szczęśliwą przegraną" z eliminacji, Amerykankę Alycię Parks (WTA 55).

20-letnia Zheng jest już dobrze znana fanom tenisa w naszym kraju. W sezonie 2022 dwukrotnie zmierzyła się ze Świątek i za każdym razem zabrała jej seta. Dokonała tego najpierw w 1/8 finału wielkoszlemowego Rolanda Garrosa (jako jedyna przeciwniczka Polki w całym paryskim turnieju), a następnie w II rundzie zawodów WTA 500 na kortach twardych w San Diego.

W poniedziałek reprezentantka Państwa Środka zrewanżowała się Parks za zeszłoroczną porażkę doznaną na kortach trawiastych w Berlinie. Potrzebowała do tego godziny i 41 minut. O losach pierwszego seta zadecydowało przełamanie na korzyść Zheng przy stanie po 4. Z kolei w drugiej odsłonie Chinka uzyskała breaka już w trzecim gemie i potem kontrolowała sytuację. W całym meczu ani razu nie straciła serwisu.

Do trzeciego w głównym cyklu pojedynku Świątek z Zheng dojdzie w środę lub czwartek. Jego stawką będzie miejsce w ćwierćfinale turnieju Porsche Tennis Grand Prix 2023.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)