Emocje na otwarcie turnieju w Stuttgarcie. Awans Chorwatki, spektakularny powrót Hiszpanki

Donna Vekić i Jekaterina Aleksandrowa stoczyły emocjonującą bitwę w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Cristina Bucsa w wielkim stylu odwróciła losy meczu z Tamarą Korpatsch.

Donna Vekić Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Donna Vekić
W poniedziałek w Stuttgarcie rozpoczęła się 45. edycja turnieju Porsche Tennis Grand Prix. Pierwszego dnia meczów było niewiele, ale emocji nie brakowało. Donna Vekić (WTA 23) zwyciężyła 7:6(7), 7:6(5) Jekaterinę Aleksandrową (WTA 18). Chorwatka w obu setach obroniła po jednej piłce setowej.

W pierwszym secie Aleksandrowa ruszyła w pogoń ze stanu 2:5. Doszło do tie breaka, w którym Vekić od 6-4 straciła trzy kolejne punkty. Trzy następne padły jej łupem i wykorzystała trzeci setbol. W drugim secie Chorwatka obroniła piłkę setową w 12. gemie. W tie breaku od 4-5 zgarnęła trzy ostatnie punkty.

Spotkanie trwało dwie godziny i 10 minut. Obie tenisistki miały po siedem break pointów i uzyskały po dwa przełamania. Zdobyły po 92 punkty. Vekić zaserwowała 10 asów, a Aleksandrowa miała ich siedem. Bilans meczów tych tenisistek to teraz 2-1 dla Chorwatki. Kolejną jej rywalką będzie Greczynka Maria Sakkari lub Czeszka Karolina Pliskova.

Cristina Bucsa (WTA 77) wygrała 3:6, 6:4, 6:0 z Tamarą Korpatsch (WTA 106). Hiszpanka odrodziła się ze stanu 3:6, 1:3. W trwającym dwie godziny i 20 minut meczu obroniła 13 z 19 break pointów i wykorzystała dziewięć z 17 szans na przełamanie.

W singlu w rywalizacji weźmie udział jedna Polka. Iga Świątek nie grała przez prawie miesiąc z powodu kontuzji żeber. W Indian Wells przegrała w półfinale z Jeleną Rybakiną, a w Miami zabrakło jej na starcie. W Stuttgarcie liderka rankingu będzie broniła tytułu. W środę lub czwartek zmierzy się z Chinką Qinwen Zheng.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)