Udany start Magdaleny Fręch

Magdalena Fręch rywalizuje w kwalifikacjach do turnieju WTA 1000 w Madrycie. W pierwszym meczu stoczyła zacięty bój z Serbką Olgą Danilović, w którym po dwóch godzinach i 21 minutach okazała się lepsza.

Jakub Fordon
Magdalena Fręch Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Na początku kwietnia Magdalena Fręch wystartowała w kwalifikacjach do turnieju w amerykańskim Charleston. Jednak w decydującej fazie nie udało jej się awansować do głównej drabinki.

Po 22 dniach Fręch wróciła do rywalizacji. Nasza tenisistka przeniosła się do Madrytu, gdzie zamierza wystartować w turnieju WTA 1000. Aby znaleźć się w głównej drabince, musi przejść przez dwuetapowe kwalifikacje.

Jej pierwszą rywalką w poniedziałek była Olga Danilović. Serbka w światowym rankingu zajmuje 136. miejsce, natomiast Polka jest obecnie na 100.

Premierowa odsłona przebiegła pod dyktando niżej notowanej tenisistki. W czwartym gemie po raz pierwszy przełamała naszą tenisistkę, a w ósmym po raz drugi. Przy serwisie rywalki udało jej się zamknąć seta, wykorzystując przy tym drugiego break pointa.

Lepsze otwarcie w II partii zanotowała Fręch. Uzyskała przełamanie w trzecim gemie, a później w dziewiątym. To sprawiło, że po godzinie i 26 minutach gry, w spotkaniu mieliśmy remis.

W kolejnej odsłonie pojedynku lepiej radziła sobie Polka. To ona jako pierwsza przełamała swoją przeciwniczkę, ale ta momentalnie odrobiła stratę. Wydawało się, że będzie tie break, bo Danilović serwowała przy wyniku 5:6.

Wtedy jednak pojawiły się dla niej problemy. W momencie, gdy prowadziła 40-15, Fręch doprowadziła do równowagi, a następnie zapewniła sobie piłkę meczową. Ostatecznie przy drugiej udało jej się postawić kropkę nad "i".

Tym samym nasze tenisistka zwyciężyła 2:6, 6:3, 7:5 i wykonała pierwszy krok do głównej drabinki turnieju w Madrycie. Aby wspólnie z Igą Świątek rywalizować o tytuł, musi wygrać jeszcze jedno spotkanie.

W decydującej rundzie kwalifikacji przyjdzie jej mierzyć się z Hiszpanką Alioną Bolsovą. To 130. rakieta świata, która ma serię sześciu zwycięstw z rzędu. Udało jej się dzięki temu wygrać turniej rangi ITF w słoweńskim Koper. Obie tenisistki zmierzą się po raz pierwszy w karierze.