Ostapenko pokazała moc w trzecim secie. Wartościowe zwycięstwo Łotyszki

Jelena Ostapenko odniosła wartościowe zwycięstwo w turnieju WTA 1000 w Rzymie. Łotyszka w trzecim secie wygrała 6:0 z rozstawioną z numerem ósmym Darią Kasatkiną.

Jelena Ostapenko Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Jelena Ostapenko (WTA 20) w poprzednich rundach w Rzymie wyeliminowała Rumunkę Soranę Cirsteę i Czeszkę Barborę Krejcikovą. W poniedziałek zmierzyła się z Darią Kasatkiną (WTA 9). Łotyszka wygrała 6:4, 4:6, 6:0 i odniosła 19. zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu.

Mecz trwał godzinę i 59 minut. Kasatkina popełniła siedem podwójnych błędów. Ostapenko obroniła siedem z 10 break pointów i wykorzystała sześć z 17 szans na przełamanie. Łotyszka podwyższyła na 5-2 bilans spotkań z Kasatkiną.

Dla Ostapenko jest to ósmy występ w Rzymie i po raz trzeci awansowała do ćwierćfinału. Wcześniej dokonała tego w 2018 i 2021 roku. O pierwszy półfinał na Foro Italico Łotyszka zmierzy się z Hiszpanką Paulą Badosą lub Czeszką Karoliną Muchovą. Spotkanie to nie odbyło się w poniedziałek z powodu deszczu i zostało przełożone na wtorek.

Kasatkina w ubiegłym sezonie zanotowała półfinał w Rzymie i w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie. W swojej karierze zdobyła sześć singlowych tytułów w głównym cyklu. Największy finał osiągnęła w 2018 roku w Indian Wells i przegrała w nim z Japonką Naomi Osaką.

Ostapenko w swoim dorobku ma pięć singlowych tytułów w WTA Tour. Największy triumf odniosła w Rolandzie Garrosie 2017 po zwycięstwie nad Rumunką Simoną Halep. W 2018 rok Łotyszka awansowała do finału turnieju rangi WTA 1000 w Miami i uległa w nim Amerykance Sloane Stephens.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)