Kolejne rozczarowanie 19-letniej Amerykanki. Finalistka Rolanda Garrosa za burtą

Coco Gauff szybko pożegnała się z kolejnym turniejem. W niedzielę w Rzymie (WTA 1000) finalistka Rolanda Garrosa przegrała z Czeszką Marie Bouzkovą.

Coco Gauff PAP/EPA / Na zdjęciu: Coco Gauff
Z imprezą w Rzymie pożegnała się kolejna tenisistka z Top 10 rankingu. Coco Gauff (WTA 5) w ostatnich tygodniach mocno rozczarowuje. W niedzielę przegrała 6:4, 2:6, 2:6 z Marie Bouzkovą (WTA 38).

W pierwszym secie Gauff podniosła się ze stanu 0:2. Druga i trzecia partia były już dla niej nieudane. Oddała w nich podanie po dwa razy. W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu Bouzkova wykorzystała sześć z 15 break pointów.

Tenisistki te zmierzyły się po raz drugi. W ubiegłym sezonie w Cincinnati Bouzkova prowadziła 7:5, 1:0, gdy Gauff skreczowała. W niedzielę Czeszka odniosła siódme zwycięstwo nad zawodniczką z Top 10 rankingu.

To już czwarty z rzędu turniej, w którym Gauff odpadła na etapie II lub III rundy. W Miami i Stuttgarcie przegrała z Anastazją Potapową, a w Madrycie żadnych szans nie dała jej Hiszpanka Paula Badosa.

Gauff w swoim dorobku ma trzy singlowe tytuły w WTA Tour. Zdobyła je w Linzu (2019), Parmie (2021) i Auckland (2023). W ubiegłorocznym Rolandzie Garrosie dopiero w finale zatrzymała ją Iga Świątek.

Bouzkova w ubiegłym sezonie osiągnęła największe sukcesy w dotychczasowej karierze. W Pradze zdobyła pierwszy singlowy tytuł w WTA Tour. W Wimbledonie doszła premierowego wielkoszlemowego ćwierćfinału.

Mecz Gauff z Bouzkovą miał odbyć się w sobotę, ale nie doszło do niego z powodu deszczu. W poniedziałek rywalką Czeszki będzie Weronika Kudermetowa.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)