Sprzeczki i wyzwiska w Lyonie. Porażka Gaela Monfilsa

Gael Monfils w trzech setach przegrał z Pedro Cachinem w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Lyonie. Podczas meczu Martona Fucsovicsa z Sebastianem Baezem doszło do sprzeczki i wyzwisk między tenisistami.

Marcin Motyka
Gael Monfils Getty Images / Bradley Kanaris / Na zdjęciu: Gael Monfils
Sezon 2023 dla Gaela Monfilsa stoi pod znakiem problemów zdrowotnych. Mecz I rundy turnieju ATP w Lyonie z Pedro Cachinem był dla niego dopiero czwartym w tym roku na poziomie głównego cyklu. Francuz, posiadacz dzikiej karty, mimo dobrego początku nie zdołał jednak odnieść pierwszego zwycięstwa i przegrał 6:2, 3:6, 4:6.

Cachin w II rundzie zmierzy się z rodakiem, rozstawionym z numerem szóstym Sebastianem Baezem, który pokonał 6:4, 7:6(5) Martona Fucsovicsa. Atmosfera podczas pojedynku była napięta. Węgier miał pretensje do rywala o dźwięki, jakie wydaje z siebie w czasie wykonywania uderzeń. "Czy ty masz 12 lat?" - zapytał Argentyńczyka w pewnym momencie Fucsovics, po czym wypalił, że Baez "krzyczy jak dziwka". Za swoje zachowanie został ukarany upomnieniem od sędziego.

Do II rundy awansował również kwalifikant Pablo Llamas. Debiutujący w cyklu ATP Tour Hiszpan wygrał 6:4, 6:7(6), 6:1 z Maxem Purcellem. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie najwyżej rozstawiony Felix Auger-Aliassime.

We wtorek odbyły się też mecze 1/8 finału. Oznaczony numerem czwartym Francisco Cerundolo wyeliminował Juana Pablo Varillasa, który skreczował po pierwszym secie. W ćwierćfinale Argentyńczyk zagra z Jackiem Draperem. Brytyjczyk okazał się lepszy od Miomira Kecmanovicia, turniejowej "piątki".

Z kolei rozstawiony z numerem ósmym Brandon Nakashima wygrał 7:6(6), 1:6, 7:5 z kwalifikantem Arthurem Rinderknechem. W 1/4 finału Amerykanin stanie naprzeciw zwycięzcy przerwanego z powodu opadów deszczu spotkania pomiędzy Tommym Paulem a Gregoire'em Barrere'em.

Open Parc-Auvergne-Rhone-Alpes, Lyon (Francja)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 562,8 tys. euro
wtorek, 23 maja

II runda gry pojedynczej:

Francisco Cerundolo (Argentyna, 4) - Juan Pablo Varillas (Peru) 6:2 i krecz
Brandon Nakashima (USA, 8) - Arthur Rinderknech (Francja, Q) 7:6(6), 1:6, 7:5
Jack Draper (Wielka Brytania) - Miomir Kecmanović (Serbia, 5) 6:4, 7:5
Tommy Paul (USA, 3) - Gregoire Barrere (Francja) 7:6(6), 4:6, 2:2 *do dokończenia