Mocny start Alexandra Zvereva w Genewie. W ćwierćfinale zagra z Chińczykiem

Alexander Zverev oddał pięć gemów Christopherowi Eubanksowi w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Genewie. W ćwierćfinale Niemiec zmierzy się z Yibingiem Wu, który pokonał Marco Cecchinato.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / Valentin Flauraud / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Alexander Zverev początkowo nie planował występu w turnieju ATP w Genewie. Niemiec zmienił jednak zdanie i przyjął dziką kartę od organizatorów. Rywalizację w imprezie rozpoczął we wtorek, w bardzo dobrym stylu. W meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:2, 6:3 Christophera Eubanksa.

- Miło jest wrócić do pięknej Genewy. Jestem szczęśliwy, że wygrałem i awansowałem do ćwierćfinału. Dzięki kibicom naprawdę dobrze bawiłem się na korcie - mówił, cytowany przez atptour.com, Zverev, który w ciągu 67 minut gry ani razu nie został przełamany, a sam uzyskał cztery breaki.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem rozstawionego z numerem trzecim Niemca będzie Yibing Wu. Chińczyk sprawił niespodziankę i wygrał 7:6(5), 6:3 z bardziej doświadczonym i ogranym na ceglanej mączce Marco Cecchinato.

We wtorek odbyły się również mecze I rundy. Oznaczony numerem szóstym Tallon Griekspoor zaserwował pięć asów, wywalczył trzy przełamania i pokonał 7:5, 7:6(3) kwalifikanta Stefano Travaglię. Kolejnym rywalem Holendra będzie Nicolas Jarry.

Ilja Iwaszka ograł 6:4, 7:5 Guido Pellę i w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem ósmym Adrianem Mannarino. Z kolei Jeffrey John Wolf oddał sześć gemów Hugo Dellienowi i teraz zagra z najwyżej rozstawionym i broniącym tytułu Casperem Ruudem.

W jedynym wtorkowym trzysetowym pojedynku Christopher O'Connell okazał się lepszy od Nino Serdarusicia, gracza z eliminacji. Następnym przeciwnikiem Australijczyka będzie Bernabe Zapata, turniejowa "siódemka".

I runda gry pojedynczej:

Tallon Griekspoor (Holandia, 6) - Stefano Travaglia (Włochy, Q) 7:5, 7:6(3)
Ilja Iwaszka - Guido Pella (Argentyna, PR) 6:4, 7:5
J.J. Wolf (USA) - Hugo Dellien (Boliwia, PR) 6:4, 6:2
Christopher O'Connell (Australia) - Nino Serdarusić (Chorwacja, Q) 7:6(5), 6:7(1), 6:1