Alexander Zverev powrócił na pechowy kort. Odpadł ostatni reprezentant gospodarzy

Na głównej arenie Alexander Zverev bez straty seta pokonał Alexa Molcana w meczu II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Odpadł ostatni reprezentant gospodarzy Arthur Rinderknech, który przegrał z Taylorem Fritzem.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / Christophe Petit Tesson / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Poprzedni występ na korcie im. Philippe'a Chatiera, w półfinale zeszłorocznej edycji Rolanda Garrosa z Rafaelem Nadalem, zakończył się dla Alexandra Zvereva dramatycznie. Niemiec doznał straszliwej kontuzji kostki, przez którą stracił całą drugą połowę sezonu. W czwartek, niemal 12 miesięcy od tamtego wydarzenia, tenisista z Hamburga wrócił na główną arenę paryskiego turnieju. I tym razem miał powody, by się cieszyć. W spotkaniu 1/32 finału pokonał 6:4, 6:2, 6:1 Alexa Molcana.

Czwartkowy mecz był rozgrywany pod pełną kontrolą Zvereva. Niemiec skutecznie serwował (posłał sześć asów, przy własnym podaniu zdobył 58 z 80 rozegranych punktów i ani razu nie dał się przełamać), był agresywny i dominował w wymianach (42 zagrania kończące, przy 28 niewymuszonych błędach) oraz wykorzystał osiem z 18 break pointów.

W III rundzie rozstawiony z numerem 22. Zverev zmierzy się z Francesem Tiafoe'em, turniejową "12". Będzie to siódmy pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 6-1 dla Niemca, ale nigdy nie grali ze sobą na ceglanej mączce.

Odpadł ostatni reprezentant gospodarzy, Arthur Rinderknech. Francuz w czterech setach przegrał z Taylorem Fritzem. Oznaczony numerem dziewiątym Amerykanin, który po zakończeniu meczu uciszał nieprzychylną mu publiczność, w III rundzie zagra z Francisco Cerundolo. Argentyńczyk, turniejowa "23", ograł Yannicka Hanfmanna, "szczęśliwego przegranego" z eliminacji.

Nicolas Jarry kontynuuje serię wygranych. Chilijczyk, ubiegłotygodniowy mistrz imprezy w Genewie, w czterech setach pokonał rozstawionego z "16" Tommy'ego Paula, odnosząc szóste zwycięstwo z rzędu. Jego następnym przeciwnikiem będzie kolejny Amerykanin, Marcos Giron, który odprawił Jiriego Leheckę.

W meczu dwóch kwalifikantów Genaro Alberto Olivieri wygrał 7:6(7), 3:6, 6:4, 7:6(3) z Andreą Vavassorim. W swoim debiutanckim występie na poziomie III rundy turnieju Wielkiego Szlema Argentyńczyk zmierzy się z Holgerem Rune, oznaczonym "szóstką".

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 49,6 mln euro
czwartek, 1 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Taylor Fritz (USA, 9) - Arthur Rinderknech (Francja) 2:6, 6:4, 6:3, 6:4
Alexander Zverev (Niemcy, 22) - Alex Molcan (Słowacja) 6:4, 6:2, 6:1
Francisco Cerundolo (Argentyna, 23) - Yannick Hanfmann (Niemcy, LL) 6:3, 6:3, 6:4
Nicolas Jarry (Chile) - Tommy Paul (USA, 16) 3:6, 6:1, 6:4, 7:5
Marcos Giron (USA) - Jiri Lehecka (Czechy) 6:2, 6:3, 6:2
Genaro Alberto Olivieri (Argentyna, Q) - Andrea Vavassori (Włochy, Q) 7:6(7), 3:6, 6:4, 7:6(3)