Stefanos Tsitsipas zakończył drogę kwalifikanta. Będzie hit w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Christophe Petit Tesson / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
PAP/EPA / Christophe Petit Tesson / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas bez straty seta pokonał Sebastiana Ofnera w IV rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych wielkoszlemowego Roland Garros 2023. Tym samym w ćwierćfinale dojdzie do hitu - Grek zmierzy się z Carlosem Alcarazem.

Sebastian Ofner przebył bardzo długą drogę, by dotrzeć do IV rundy Roland Garros 2023. Austriak zmagania w Paryżu rozpoczął od kwalifikacji, więc w niedzielę rozgrywał już siódmy mecz. Zmierzył się ze Stefanosem Tsitsipasem i nie miał wiele do powiedzenia. Przegrał z rozstawionym z numerem piątym Grekiem 5:7, 3:6, 0:6.

Ofner był równorzędnym rywalem dla Tsitsipasa jedynie w pierwszym secie, w którym szybko wywalczył przełamanie i wyszedł na prowadzenie 3:1. Grek odrobił jednak stratę i wygrał tę partię 7:5. Od drugiej odsłony mecz stał się jednostronny. Austriakowi we znaki dało zmęczenie, a faworyzowany tenisista z Aten był bezbłędny i zdobył 12 z 15 końcowych gemów.

Tsitsipas w niedzielę zaserwował trzy asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał sześć z 11 break pointów, posłał 27 zagrań wygrywających i popełnił 12 niewymuszonych błędów, z czego 11 w pierwszym secie.

Dla 24-latka z Aten to siódmy w karierze awans do ćwierćfinału imprezy Wielkiego Szlema. W tej fazie Rolanda Garrosa zameldował się po raz trzeci - poprzednio w 2020 roku, gdy dotarł do półfinału, i w 2021 - finał.

Tym samym we wtorek dojdzie do pierwszego w tegorocznej edycji Rolanda Garrosa meczu pomiędzy tenisistami z czołowej "piątki" rankingu ATP. Notowany na piątej lokacie Tsitsipas zmierzy się z liderem klasyfikacji, Carlosem Alcarazem. Będzie to piąty pojedynek tych zawodników. Wszystkie poprzednie Grek przegrał.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 49,6 mln euro niedziela, 4 czerwca