Iga Świątek rozbiła bank w Paryżu. Zarobiła kosmiczną kwotę

Iga Świątek w finale Rolanda Garrosa pokonała Karolinę Muchovą. Obie tenisistki za swój występ zainkasowały ogromne kwoty.

Anna Bagińska
Anna Bagińska
Iga Świątek PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek w finale Rolanda Garrosa zmierzyła się z Karoliną Muchovą. W tym starciu była faworytką i wywiązała się z tego zadania. Wygrała z Czeszką 6:2, 5:7, 6: 4. Tym samym Polka obroniła wywalczony przed rokiem tytuł. W sumie to już jej trzeci triumf w Paryżu.

Obie zawodniczki już za samą grę w finale zarobiły kwoty robiące ogromne wrażenie. Ogólna pula nagród w tegorocznym turnieju wyniosła 49,6 miliona euro. Zarówno finalistki, jak i finaliści, zarobią dokładnie tyle samo.

Już sam udział w finale to sześciocyfrowa suma. Karolina Muchowa wyjedzie bogatsza z Paryża o 1 150 000 euro, czyli około 5 150 000 PLN. Dodatkowo zyska 1300 punktów do rankingu.

Jeszcze większa kwota czeka na Igę świątek. Za wygranie Wielkiego Szlema w Paryżu zarobi aż 2 300 000 euro. To jest około 10 300 000 złotych. Dodatkowo zyska 2000 punktów do rankingu WTA. To oznacza także, że pozostanie jego liderką.

Czytaj także:
-> Iga Świątek opuści Roland Garros z trofeum. Kiedy zagra w następnym turnieju?
-> Wielki gest sponsora dla Igi Świątek

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piękna partnerka Arkadiusza Milika zakończyła pewien etap


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×