Daniel Michalski pokazał waleczne oblicze w Poznaniu

Polak przegrał sześć gemów z rzędu, ale przy stanie 5:7 i 0:2 poderwał się do walki. Daniel Michalski odwrócił los meczu z Mate Valkuszem i awansował do drugiej rundy Challengera na kortach ziemnych w Poznaniu.

Daniel Michalski w turnieju Enea Poznań Open Materiały prasowe / Paweł Rychter / Enea Poznan Open / Daniel Michalski w turnieju Enea Poznań Open
Po dużych emocjach w meczu Maksa Kaśnikowskiego, widzowie w Poznaniu zobaczyli w poniedziałek pojedynek z udziałem jeszcze jednego reprezentanta Polski. Daniel Michalski zmierzył się w "meczu dnia" z Mate Valkuszem z Węgier. Valusz znajduje się na 207. miejscu w rankingu ATP, czyli 65 lokat wyżej niż Daniel Michalski.

Już pierwszy set trwał ponad godzinę i był nerwowy. Na początku drżały dłonie Daniela Michalskiego, który poniósł porażki w dwóch gemach otwierających mecz. Następnie Polak odwrócił wynik na 3:2, a nawet prowadził 5:3, ale domknięcie seta okazało się trudnym zadaniem. Mate Valkusz ograł Michalskiego w czterech gemach z rzędu i to on okazał się lepszy 7:5 w partii wypełnionej zwrotami akcji.

Widzowie, na co jak na co, ale na brak zwrotów akcji nie mogli narzekać. W drugim secie Węgier wydawał się być na dobrej drodze do odniesienia zwycięstwa nawet w całym meczu, jednak prowadzenie 2:0 na niewiele mu się zdało. Daniel Michalski poderwał się do walki i po wyrównaniu na 4:4, poszedł za uderzeniem. Wygrana 6:4 Polaka oznaczała konieczność rozegrania trzeciego seta.

Daniel Michalski pokazał waleczne oblicze i w trzecim secie pokazał w przekonujący sposób, że to jemu należy się pozostanie w turnieju w Poznaniu. Polak cieszył się z awansu do trzeciej rundy dzięki zwycięstwu w partii 6:1.

Drugim przeciwnikiem Michalskiego będzie tenisista lepszy w meczu Rudolfa Mollekera z Tomasem Machacem.