Zrobiło się niebezpiecznie. Sędzia musiała zareagować [WIDEO]

Podczas półfinałowego meczu turnieju w Londynie Carlos Alcaraz pokonał Sebastiana Kordę 6:3, 6:4. W trakcie pojedynku nie obyło się bez groźnego zdarzenia. Przez chwilę było naprawdę niebezpiecznie.

Mateusz Domański
Niebezpieczna sytuacja z udziałem Carlosa Alcaraza Twitter / Tennis TV / Niebezpieczna sytuacja z udziałem Carlosa Alcaraza
Carlos Alcaraz zapewne odczuwał niedosyt po rywalizacji we French Open 2023. Hiszpan, który zmagał się z problemami zdrowotnymi, w półfinale przegrał z Novakiem Djokoviciem 3:6, 7:5, 1:6, 1:6.

Po przerwie od gry Alcaraz przeniósł się na korty trawiaste. Postanowił, że przystąpi do turnieju w Londynie.

W sobotę (24 czerwca) zagrał w półfinale z Amerykaninem Sebastianem Kordą. Hiszpan zaprezentował się solidnie i wygrał 6:3, 6:4.

Właśnie w trakcie tego spotkania doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem Alcaraza. Przy stanie 30:0 w czwartym gemie drugiego seta hiszpański tenisista został przelobowany przez rywala.

Nie zamierzał jednak odpuszczać. Dobiegł do piłki, która trafiła niemal w sam narożnik i znalazła się za linią końcową.

Alcaraz zdołał odegrać z bardzo trudnej pozycji. Niewiele brakowało, a zawodnik wpadłby w sędzię liniową. Arbiter na wszelki wypadek zrobiła sprytny unik.

Wszystko zostało zarejestrowane przez kamery telewizyjne. Trzeba przyznać, że to była jednocześnie groźna i spektakularna akcja.