Perfekcyjne trafienie. Sokole oko Igi Świątek [WIDEO]

Iga Świątek pewnym krokiem weszła do drugiej rundy Wimbledonu. Szczególnie w pierwszym secie meczu zdominowała Lin Zhu. Jeden z bekhendów Polki zrobił duże wrażenie na publiczności.

Iga Świątek w meczu z Lin Zhu Twitter / Polsat Sport / Iga Świątek w meczu z Lin Zhu
Iga Świątek wycofała się z poprzedniego turnieju w Bad Homburg przed decydującymi meczami i miała czas na przygotowanie się do poniedziałkowego startu w Wimbledonie.

Pierwszą przeciwniczką liderki rankingu WTA była doświadczona Lin Zhu z Chin. Iga Świątek zwyciężyła w dwóch setach. Nie zatrzymała jej ani rywalka, ani przerwa spowodowana opadami deszczu. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:1, a druga 6:3.

Gra Igi Świątek wyglądała obiecująco przede wszystkim w pierwszym secie. Popisała się w nim kilkoma efektownymi zagraniami po wczesnym zdobyciu przewagi. Świątek nie pozwalała przeciwniczce dojść do głosu na korcie w Londynie.

W drugim gemie Iga Świątek postarała się o pierwsze przełamanie serwisu Lin Zhu. Polka zaprezentowała między innymi efektowny bekhend po prostej. Returnem przejęła inicjatywę w wymianie, a następnie wykorzystała drugą szansę na eleganckie zakończenie akcji.