Ależ to była akcja! 16-latka szaleje na Wimbledonie [WIDEO]

Mirra Andriejewa zameldowała się w IV rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu 2023. Jedna z akcji w wykonaniu nastolatki w meczu z Anastazją Potapową zachwyciła obserwatorów.

Piotr Bobakowski
Mirra Andriejewa Twitter / twitter.com/Wimbledon / Na zdjęciu: Mirra Andriejewa
16-letnia Mirra Andriejewa pokonała w niedzielę (9 lipca) Anastazję Potapową (6:2, 7:5 - więcej TUTAJ) i awansowała do 1/8 finału (IV rundy) gry pojedynczej na Wimbledonie 2023.

Młoda tenisistka z Krasnojarska w walce o ćwierćfinał turnieju Wielkiego Szlema w Londynie zmierzy się z Amerykanką Madison Keys.

W spotkaniu z Potapową Andriejewa raz po raz zaskakiwała rywalkę świetnymi zagraniami. Twitterowy profil wimbledońskiej imprezy docenił jej zwycięską akcję z drugiego seta.

To była efektowna wymiana z obu stron, w której lepszą okazała się 16-latka. Andriejewa przegrywała w partii nr 2. już 1:4, ale zdołała odwrócić losy tego seta i ostatecznie zwyciężyć 7:5.