Ruszyły kwalifikacje do turnieju w Warszawie. Zażarte boje Polek

Weronika Falkowska przegrała po ponad dwugodzinnym boju z Chorwatką Janą Fett w kwalifikacjach do turnieju WTA 250 w Warszawie. Szanse na awans do głównej drabinki straciły również Martyna Kubka i Olivia Lincer.

Weronika Falkowska WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Weronika Falkowska
W niedzielę ruszyły dwustopniowe kwalifikacje do imprezy w Warszawie. To nie był dobry dzień dla polskich tenisistek. Do głównej drabinki nie awansuje Weronika Falkowska (WTA 283), która przegrała 6:7(4), 2:6 z Janą Fett (WTA 253).

W pierwszym secie Polka obroniła cztery piłki setowe i z 2:5 wyrównała na 5:5. W tie breaku prowadziła 2-0, ale straciła siedem z dziewięciu kolejnych punktów. Druga partia należała do Chorwatki, która uzyskała w niej dwa przełamania.

Martyna Kubka (WTA 549) dzielnie walczyła, ale uległa 4:6, 6:7(4) rozstawionej z numerem szóstym Maddison Inglis (WTA 239). W pierwszym secie Polka z 1:2 wyszła na 3:2, ale cztery z pięciu kolejnych gemów padło łupem Australijki.

W drugiej partii Kubka prowadziła 4:2, ale szybko straciła przewagę przełamania. Później miała dwie piłki setowe w 12. gemie, ale nie zdołała ich wykorzystać. W tie breaku Polka z 1-4 zbliżyła się na 3:4, ale ostatnie słowo należało do dużo wyżej notowanej Inglis. Przy 6-4 Australijka zapewniła sobie wygraną przy pierwszej piłce meczowej.

Tylko mecz Olivii Lincer (WTA 527) był jednostronny. 17-latka przegrała 3:6, 1:6 z rozstawioną z numerem trzecim Ankitą Rainą (WTA 199). W drugim secie zanosiło się na wynik 0:6, ale w szóstym gemie Polka uzyskała przełamanie. W siódmym odparła dwie piłki meczowe, ale trzecią Hinduska wykorzystała.

Turniej główny ruszy w poniedziałek. Iga Świątek pierwszy mecz rozegra we wtorek po godz. 17:30.

BNP Paribas Warsaw Open, Warszawa (Polska)