Nocne granie w Los Cabos. Stefanos Tsitsipas wyrównał rachunki

W czwartek rozegrano ćwierćfinały zawodów ATP 250 na kortach twardych w Los Cabos. Po blisko trzygodzinnym boju awans wywalczył Stefanos Tsitsipas, który odwrócił losy meczu z Nicolasem Jarrym.

Rafał Smoliński
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / Jorge Reyes / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Notowany obecnie na piątym miejscu w rankingu ATP Stefanos Tsitsipas jest największą gwiazdą meksykańskiej imprezy. W ćwierćfinale na jego drodze stanął Nicolas Jarry. Chilijczyk wygrał dwa z trzech poprzednich spotkań z Grekiem, dlatego ich pojedynek w Los Cabos zapowiadał się bardzo interesująco.

I tak też było, bowiem w partii otwarcia Jarry odrobił stratę przełamania, a w tie-breaku obronił trzy piłki setowe. W bardzo wyrównanej drugiej odsłonie skuteczniejszy okazał się Tsitsipas, który po tie-breaku wyrównał stan meczu na 1-1. Decydujący set padł już łupem ateńczyka, który postarał się o dwa przełamania. Po dwóch godzinach i 57 minutach faworyt zwyciężył ostatecznie 6:7(6), 7:6(4), 6:2.

Oznaczony "jedynką" Tsitsipas z trudem awansował do półfinału. Jego piątkowym przeciwnikiem będzie Chorwat Borna Corić, który pokonał Białorusina Ilję Iwaszkę 6:3, 6:4. Ich spotkanie zakończyło się o godz. 3:00 w nocy czasu lokalnego. Corić zmierzy się z Tsitsipasem po raz siódmy w głównym cyklu. Jak na razie bilans ich pojedynków jest remisowy i wynosi 3-3.

Patent na Tommy'ego Paula potwierdził Alex de Minaur. Australijczyk poprawił bilans spotkań z Amerykaninem w głównym cyklu na 5-0. "Demon" pokonał w czwartek reprezentanta USA 6:4, 3:6, 6:3 i awansował do półfinału imprezy w Los Cabos. Kilka miesięcy temu tenisista z Sydney także był lepszy w Meksyku, w ramach finału turnieju ATP 500 w Acapulco.

Piątkowym przeciwnikiem De Minaura będzie Dominik Koepfer. Oznaczony siódmym numerem Niemiec zwyciężył Amerykanina Aleksandara Kovacevicia 6:4, 7:5. Panowie spędzili na korcie blisko dwie godziny. W tym czasie reprezentant naszych zachodnich sąsiadów postarał się o cztery przełamania, a sam stracił serwis dwukrotnie. Koepfer ma z De Minaurem bilans 1-0 w tourze. W 2020 roku wygrał w trzech setach w I rundzie na mączce w Rzymie.

Mifel Tennis Open by Telcel Oppo, Los Cabos (Meksyk)
ATP 250, kort twardy, pula nagród 852,4 tys. dolarów
czwartek, 3 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 1) - Nicolas Jarry (Chile, 6/WC) 6:7(6), 7:6(4), 6:2
Borna Corić (Chorwacja, 4) - Ilja Iwaszka (8) 6:3, 6:4
Alex de Minaur (Australia, 5) - Tommy Paul (USA, 3) 6:4, 3:6, 6:3
Dominik Koepfer (Niemcy, 7) - Aleksandar Kovacević (USA) 6:4, 7:5