Mistrzostwa WTA: Serena liderką grupy kasztanowej

Serena Williams pokonała Swietłanę Kuzniecową 7:6(6), 7:5 w meczu grupy kasztanowej kończących sezon Mistrzostw WTA rozgrywanych w Dausze (z pulą nagród 4,55 mln dolarów).

Amerykanka w obu setach przegrywała 1:3. Pierwszego seta rozstrzygnęła na swoją korzyść w tiebreaku broniąc dwóch piłek setowych przy stanie 4-6. W 11. gemie Serena przełamała Kuzniecową, w czym pomogła jej Rosjanka popełniając dwa podwójne błędy serwisowe z rzędu. Mecz trwał jedną godzinę i 51 minut.

Mistrzyni tegorocznych Australian Open i Wimbledon znakomicie serwowała. Zanotowano jej 11 asów serwisowych, w sumie własne podanie przyniosło jej 65 proc. punktów.

To szóste zwycięstwo Sereny w ósmym spotkaniu z Kuzniecową.