Rozpoczął się turniej główny w Kozerkach. "Dwójka" przegrała pierwszego dnia

W poniedziałek zakończyły się kwalifikacje i rozpoczął się turniej główny w Kozerkach. Rozstawiony z numerem drugim Joris de Loore poniósł porażkę w najdłuższym meczu dnia z Viktorem Durasoviciem.

Joris de Loore w czasie meczu tenisowego Wikimedia Commons / si.robi / Joris de Loore w czasie meczu tenisowego
Na rozpoczęcie poniedziałku w Kozerkach zostały dokończone kwalifikacje. Przeszli przez nie do turnieju głównego David Poljak, Marius Copil, Jiri Vesely, Denis Jewsiejew, Adria Soriano Barrera oraz Akira Santillan. Tylko ten ostatni, rozstawiony z numerem trzecim w kwalifikacjach Australijczyk, potrzebował na rozprawienie się ze swoim przeciwnikiem trzech setów. Pozostali cieszyli się z awansu po trzech partiach.

Wydarzeniem dnia dla Polaków był występ Martyna Pawelskiego, ale nastolatek nie zdziałał dużo w meczu z Benjaminem Hassanem. Polaka było stać na wygranie dwóch gemów tylko w pierwszym secie. Niebawem zszedł z kortu w roli pokonanego.

Za największe zaskoczenie poniedziałku można uznać porażkę Jorisa de Loore z Viktorem Durasoviciem. Tym bardziej, że rozstawiony z numerem drugim Belg wygrał gładko pierwszego seta. W pozostałych partiach doszło do tie-breaków, w których lepszym zawodnikiem okazał się reprezentant Norwegii. Tym samym Viktora Durasovicia będzie można zobaczyć w drugiej rundzie.

Konfrontacja Viktora Durasovicia z Jorisem de Loore była najdłuższą w poniedziałek. Przez pierwszą rundę przeszli już także Maxime Janvier, Charles Broom, Peter Gojowczyk oraz Jesper de Jong.

ATP Challenger Grodzisk Mazowiecki:

I runda gry pojedynczej:

Benjamin Hassan (Liban) - Martyn Pawelski (Polska, WC) 6:2, 6:0
Viktor Durasović (Norwegia, Alt) - Joris de Loore (Belgia, 2) 1:6, 7:6 (6), 7:6 (4)
Maxime Janvier (Francja) - Antoine Bellier (Szwajcaria) 7:6 (1), 6:3
Charles Broom (Wielka Brytania, Alt) - Ricardas Berankis (Litwa) 6:1, 3:6, 6:2
Peter Gojowczyk (Niemcy, Alt) - Dali Blanch (Wielka Brytania, WC) 6:2, 6:1
Jesper de Jong (Holandia, 5) - Santiago Rodriguez Taverna (Argentyna) 6:3, 4:3 i krecz Rodrigueza Taverny

II runda kwalifikacji:

David Poljak (Czechy) - Niki Kaliyanda Poonacha (Indie) 6:3, 6:2
Marius Copil (Rumunia, 2) - Mats Rosenkranz (Niemcy, 10) 7:5, 7:6 (5)
Jiri Vesely (Czechy, 4) - Alex Knaff (Luksemburg, 9) 7:5, 6:4
Denis Jewsiejew (Kazachstan, 1) - Stefanos Sakellaridis (Grecja, 7) 6:4, 6:2
Adria Soriano Barrera (Kolumbia, 6) - Rubin Statham (Australia, 8) 6:4, 6:4
Akira Santillan (Australia, 3) - Mark Whitehouse (Wielka Brytania, 12) 3:6, 6:3, 6:0

Czy spodziewałeś się lepszego występu Jorisa de Loore w Kozerkach?