43-letnia Amerykanka wciąż zadziwia. Co za powrót!

Venus Williams sprawiła sporo radości miejscowym kibicom w turnieju WTA 1000 w Cincinnati. 43-letnia Amerykańska tenisistka wyeliminowała rozstawioną z numerem 16. Weronikę Kudermetową.

Venus Williams PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Venus Williams
Pierwszego dnia w Cincinnati gry były przerywane przez deszcz. To wybiło z rytmu rozstawioną z numerem 16. Weronikę Kudermetową która przegrała 4:6, 5:7 z Venus Williams. W pierwszym secie Rosjanka od 4:1 straciła pięć gemów z rzędu. W drugim roztrwoniła prowadzenie 5:1 i zmarnowała dwie piłki setowe.

43-letnia Williams rozegrała dopiero ósmy mecz w 2023 roku i odniosła trzecie zwycięstwo. Amerykanka to była liderka rankingu i zdobywczyni siedmiu wielkoszlemowych tytułów w singlu. W sumie w swojej karierze wygrała 49 turniejów, ostatni w 2016 roku w Kaohsiung. Kolejną jej rywalką będzie Qinwen Zheng lub Alaksandra Sasnowicz.

Sloane Stephens (WTA 38) wygrała 7:5, 6:2 z Elisabettą Cocciaretto (WTA 30). W pierwszym secie Amerykanka od 2:5 wywalczyła pięć gemów z rzędu. W całym spotkaniu wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. W II rundzie mistrzynię US Open 2017 czeka starcie z Francuzką Caroline Garcią.

Anhelina Kalinina (WTA 28) pokonała 6:3, 7:5 Lin Zhu (WTA 47). Ukrainka prowadziła 6:3, 4:1, by stracić cztery kolejne gemy. W końcówce skruszyła opór Chinki. Marta Kostiuk (WTA 32) przegrała 2:6, 1:6 z Jasmine Paolini (WTA 43). Włoszka zdobyła 25 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

Anastazja Potapowa (WTA 27) zwyciężyła 1:6, 6:4, 7:5 Celine Naef (WTA 161). W trzecim secie Rosjanka wróciła ze stanu 1:3. W całym spotkaniu obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań. O pięć punktów więcej zdobyła Szwajcarka (90-85). Mecz Beatriz Haddad Mai (WTA 19) z Karoliną Muchovą (WTA 17) został przerwany przy 3:2 dla Brazylijki w I secie i zostanie dokończony we wtorek.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)