Biało-Czerwoni spotkali się z faworytami. Czesko-argentyński finał singla

W Bielsku-Białej coraz bliżej zakończenia rywalizacji w ramach zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 25 tys. dolarów. W sobotę wyłoniono triumfatorów turnieju debla.

Rafał Smoliński
Jasza Szajrych Materiały prasowe / Kinga Szynklarz / Na zdjęciu: Jasza Szajrych
W sobotnim finale debla imprezy BKT Advantage Cup zaprezentowała się polska para Jasza Szajrych i Borys Zgoła. Biało-Czerwoni mieli trudne zadanie, ponieważ na ich drodze stanęli najwyżej rozstawieni Jiri Barnat i Filip Duda.

Czesi wygrali ostatecznie całe spotkanie 6:4, 7:5 i zostali mistrzami bielskich zawodów. Barnat sięgnął po szóste deblowe trofeum w karierze, natomiast Duda po 11.

Szajrych musi jeszcze poczekać na premierowy tytuł na zawodowych kortach. Natomiast Zgoła celował w trzecie trofeum w grze podwójnej, bowiem w zeszłym roku wygrał dwie imprezy rangi ITF World Tennis Tour w Kuwejcie.

W sobotę wyłoniono obu finalistów turnieju singla. O tytuł powalczą rozstawiony z "trójką" Juan Bautista Torres i oznaczony siódmym numerem Hynek Barton. Argentyńczyk rozgromił Czecha Daniela Paty'ego 6:0, 6:2. Natomiast Czech wygrał z Włochem Tommaso Compagnuccim 6:4, 6:7(4), 6:1.

Na niedzielę organizatorzy turnieju BKT Advantage Cup zaplanowali do rozegrania finał singla. Początek decydującego pojedynku o godz. 11:00. Bautista Torres i Barton zmierzą się ze sobą po raz pierwszy.

BKT Advantage Cup, Bielsko-Biała (Polska)
ITF World Tennis Tour, kort ziemny, pula nagród 25 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

finał gry pojedynczej:

niedziela, 20 sierpnia

Juan Bautista Torres (Argentyna, 3) - Hynek Barton (Czechy, 7)

półfinał gry pojedynczej:

sobota, 19 sierpnia

Juan Bautista Torres (Argentyna, 3) - Daniel Paty (Czechy) 6:0, 6:2
Hynek Barton (Czechy, 7) - Tommaso Compagnucci (Włochy, 5) 6:4, 6:7(4), 6:1

GRA PODWÓJNA

finał gry podwójnej:

Jiri Barnat (Czechy, 1) / Filip Duda (Czechy, 1) - Jasza Szajrych (Polska) / Borys Zgoła (Polska) 6:4, 7:5

Świątek odwróciła losy meczu. Mamy półfinał!