Kacper Żuk najlepszym z Polaków. Grała Urszula Radwańska

Polscy tenisiści spędzili kolejny tydzień w ramach zawodów ITF World Tennis Tour. Tym razem z najlepszej strony pokazał się Kacper Żuk, który osiągnął półfinał w Portugalii.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk Materiały prasowe / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Kacper Żuk zdecydował się na start w zawodach ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach twardych w Idanha-a-Nova. Nowodworzanin został rozstawiony z czwartym numerem i bez straty seta awansował do półfinału. W sobotnim pojedynku lepszy od Polaka okazał się jednak Hiszpan Alberto Barroso Campos, który zwyciężył 6:3, 6:2.

Marcel Zieliński wybrał się na mączkę do belgijskiej miejscowości Huy (ITF o puli nagród 15 tys. dolarów). Tutaj oznaczony szóstym numerem Polak wygrał jeden pojedynek. W 1/8 finału przegrał z Amerykaninem Feliksem Corwinem 6:1, 1:6, 3:6.

Urszula Radwańska zagrała w hiszpańskiej miejscowości Vigo, gdzie odbył się turniej ITF o puli nagród 25 tys. dolarów. W I rundzie krakowianka pokonała Greczynkę Michaelę Laki 6:3, 6:3. W 1/8 finału nie sprostała Brytyjce Annie Brogan, której uległa 1:6, 4:6.

Na start w zawodach rangi ITF World Tennis Tour zdecydowała się również Martyna Zaremba. W tunezyjskim Monastyrze (pula nagród 15 tys. dolarów) odpadła jednak już w drugiej fazie eliminacji.

poniedziałek-sobota, 21-26 sierpnia